Trwa Oktawa Bożego Ciała. Dzisiaj po Mszy świętej o godz. 11.30 będzie procesja wokół kościoła, a o godz. 15.00 nabożeństwo ku czci Najśw. Serca Pana Jezusa. W tygodniu; do czwartku – procesja po Mszy o godz. 18.00, ze śpiewem litanii do Serca Pana Jezusa.
W czwartek – zakończenie oktawy, Msza św. o godz. 18.00, a po procesji poświęcenie wianków i ziół, oraz błogosławieństwo małych dzieci. Zapraszamy do udziału w tym trwającym święcie Eucharystii.
W liturgii Kościoła przypada – w poniedziałek św. Karola Lwangi i towarzyszy męczenników, w piątek Uroczystość Najśw. Serca Pana Jezusa – nie obowiązuje post od pokarmów mięsnych, a w sobotę Niepokalanego Serca NMP i św. Jadwigi Królowej, patronki naszego miasta.
Msza św. w intencji mieszkańców Świątnik Górnych będzie w niedzielę 9 czerwca o
g. 11.30, a odprawi ją Ks. Prorektor Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie, Ks. Prof. Antoni Świerczek. Natomiast Pani Burmistrz zaprasza na święto miasta w sobotę 8 czerwca – szczegóły na plakatach.
W piątek – pierwszy piątek czerwca- spowiedź rano przed Mszą świętą, oraz po południu od 16.30 do 18.00. Przed godz. 18.00 będzie odśpiewana Litania do Serca Pana Jezusa. Chorych z Komunią świętą odwiedzimy w piątek od godz. 9.00.
Dziękujemy za ofiary składane na sprzątanie, a w tym tygodniu czystość świątyni powierzamy parafianom z ul. Sportowej n-y: 36, 39, 40, 42, 44.
Rada Parafialna będzie zbierała ofiary na inwestycje parafialne w przyszłą niedzielę 9 czerwca.
Kończy się kolejna kadencja Rady Parafialnej. Wszystkim członkom dotychczasowej Rady dziękujemy za ich poświęcenie i pracę na rzecz naszej parafii. Prosimy zgłaszać kandydatów do nowej Rady Parafialnej, do 20 czerwca. Do rady wybierają parafianie 10 osób. Od jutra będzie przygotowana skrzyneczka do której proszę wrzucać kartki z nazwiskiem kandydata do rady. Kandydat do Rady Parafialnej ma być osobą wierzącą, praktykującą i chętną do współpracy z duszpasterzami.
Spotkanie pielgrzymów udających się 10 czerwca do Lourdes będzie we wtorek o
g. 19.00 w salce.
Przyjmujemy zapisy na pielgrzymkę na Słowację do Lewoczy i Kieżmarku w dniu 29 lipca – koszt 250 zł. Zapisy do 10 czerwca.
Dziękujemy za przygotowanie uroczystości Bożego Ciała, za przygotowanie pięknych ołtarzy, śpiewu, asysty; dziękujemy Siostrom Służebniczkom, chórowi, scholii, orkiestrze, strażakom i policji, służbie liturgicznej, dzieciom i tym którzy nieśli sztandary i feretrony, nagłośnienie; wszystkim za udział w procesji, składamy serdeczne „Bóg zapłać”.

Na nowy tydzień niech Pan Bóg nam błogosławi. Szczęść Boże!