Dzisiejsza Uroczystość Zesłania Ducha Świętego kończy liturgiczny okres wielkanocny.
Jutro drugi dzień Zielonych Świąt, Święto Maryi, Matki Kościoła – Msze św. rano o 7.00 i wieczorem o 18.00.
Nabożeństwo ku czci Najśw. Serca Pana Jezusa dzisiaj o g. 15.00, a w tygodniu litania do Najśw. Serca Pana Jezusa jest śpiewana przed wieczorną Mszą św. o g. 17.45.
W liturgii przypada w środę św. Barnaby, apostoła w czwartek święto Jezusa Najwyższego Kapłana, w piątek św. Antoniego z Padwy, w sobotę bł. Michała Kozala, biskupa, męczennika.
Kolejne nabożeństwo Fatimskie przypada w piątek 13 czerwca. O godz. 18.00 – będzie Msza św. z kazaniem, potem różaniec i procesja. Zapraszamy dzieci do sypania kwiatków, a figurę Matki Bożej poniosą przedstawicielki matek.
Adoracja Najśw. Sakramentu w środę i w sobotę od g. 17.30 do 18.00. W piątek jeszcze nie będzie adoracji o g. 20.00 gdyż o 18.00 jest nabożeństwo fatimskie.
19 czerwca w Boże Ciało, Msze święte będą o godz. 8.00, 10.00 z procesją i o 15.30. Nie będzie Mszy św. o 11.30. Procesja wyruszy z kościoła po Mszy o 10.00 – ul. Bruchnalskiego, Bielowicza do pawilonu handlowego i wróci do kościoła.
Pierwszy ołtarz będzie przy Figurze Serca Pana Jezusa; przygotują parafianie z ul. Bielowicza numery od 2 do 39 i ul. Ekologiczna, Stroma, Ogrodowa. Drugi ołtarz będzie przy Figurze Trzeciego Upadku; przygotują parafianie z ul. Bielowicza numery od 40 do końca, oraz z ul. Na Wzgórzu, Myślenicka, Słoneczna, Widokowa. Trzeci ołtarz za figurą św. Floriana; przygotują parafianie z ul. Św. Stanisława, Polna, Południowa, Targowa, Józefa Kotarby. Czwarty ołtarz będzie przed kościołem, przy „Betanii” – przygotują parafianie z ul. Wąska, Metalowców, Podgórska, Świątników Wawelskich, Królowej Jadwigi. Prosimy parafian z wymienionych ulic o zainteresowanie się przygotowaniem ołtarzy.
Sprzątanie w kościele powierzamy na ten tydzień parafianom z ul. Wąskiej.
Rada Parafialna zbiera dzisiaj ofiary na inwestycje parafialne.
Na stronie internetowej parafii są ogłoszone pielgrzymki – do Santiago de Compostela, oraz na Słowację- Orawę, jednodniowa na 23 sierpnia.
Ostatnio zmarła z naszej parafii +Julia Dobosz lat 92, jej pogrzeb będzie we wtorek o godz. 14.30. Wieczne odpoczywanie racz jej dać Panie…
Na nowy tydzień – niech Pan Bóg wszystkim błogosławi. Szczęść Boże!