Dzisiejsza niedziela, jest zarazem dniem Wigilii Bożego Narodzenia. Zachęcamy wszystkich do tradycyjnego postu, oraz do zachowania tradycji Wieczerzy Wigilijnej z modlitwą, z czytaniem fragmentu Ewangelii, dzieleniem się opłatkiem oraz śpiewem kolęd. Betlejemskie Światło Pokoju, płonie przed kościołem przy krzyżu i przed ołtarzem, można zapalić sobie lampkę od tego światła i zanieść do domu.     
Msze święte dzisiaj, w niedzielę o g. 8.00, 10.30 i 15.30.
Boże Narodzenie – poniedziałek 25 grudnia – rozpoczniemy Pasterką – Mszą Świętą o północy. Pozostałe Msze Święte w pierwszy jak i w drugi Dzień Świąt Bożego Narodzenia będą o godz. 8.00, 10.30 i 15.30. Nieszpory uroczyste będą tylko w Boże Narodzenie. Ofiary z tacy z Pasterki przeznaczone będą na Fundusz Obrony Życia, a z 26 grudnia na Uniwersytet Papieski w Krakowie.
26 grudnia, w Św. Szczepana na Mszy o godz. 8.00 kolędować z nami będzie Świątnicka Orkiestra Dęta, natomiast na Mszy o 10.30 – poświęcenie owsa.
Ponadto w środę przypada św. Jana ewangelisty – poświęcenie wina; w czwartek św. Młodzianków męczenników, a w przyszłą niedzielę – św. Rodziny i św. Sylwestra, zakończenie 2017 roku. Na Mszach świętych 31 grudnia, w niedzielę, podsumowanie roku i uroczysty hymn „Ciebie Boga wysławiamy”, a o g. 15.00 Nieszpory na zakończenie roku, z przebłaganiem za grzechy i dziękczynieniem.
Pani Organistka dziękuje za ofiary złożone przy nabywaniu opłatków, Msza św. w intencji ofiarodawców będzie 26 grudnia o 10.30.
Sprzątanie w kościele powierzamy na ten tydzień parafianom z ul. Kr. Jadwigi n-y 29,33, 34, 34a, 36.
Zakończyła się renowacja drewnianego ołtarzyka, figur św. Piotra i Pawła oraz ramy i obrazu św. Stanisława z ołtarza głównego – koszt tych prac to prawie 82.000 zł – wszystko z ofiar parafian. Figurka Matki Bożej i różaniec nawiedza rodziny przy ul. Słonecznej, a potem będzie na ul. Na Wzgórzu.
Od środy rozpoczniemy wizytę duszpasterską – kolędę. Kto życzy sobie odwiedzin kapłana, to w miarę możliwości niech oczekuje całą rodziną na wspólną modlitwę, błogosławieństwo i rozmowę z duszpasterzem. Kapłanowi będą towarzyszyć w czasie kolędy – ministranci oraz Pan Kościelny, dla którego ofiary składane przy kolędzie są wynagrodzeniem za pracę w kościele.

Plan Kolędy na tydzień po świętach:

Ks. Sebastian – Ul. Myślenicka, Ul. Widokowa i Ul. Bielowicza Nr 58 – 74
27 Grudnia 2017 – Środa od G. 12.00

– Ul. Ks. Koniecznego i Ul. Ks. Zakulskiego 28 Grudnia 2017 – Czwartek od G. 12.00

– Ul. Polna I Ul. Św. Stanisława od Polnej w stronę Sieprawia
i Ul. Południowa – 29 Grudnia 2017 – Piątek od G. 12.00

– Ul. Ekologiczna, Ul. Na Wzgórzu, Ul. Słoneczna – 30 Grudnia Sobota od G. 10.00

Ks. Proboszcz – Ul. Targowa i Ul. Stroma -28 Grudnia – Czwartek od G. 15.00

– Ul. Kręta, Ul. Karpacka, Ul. Braci Leńczowskich 29 Grudnia -Piątek od G. 14.00

Na ten wigilijny dzień, na całe święta niech Pan Bóg Wam błogosławi. Szczęść Boże!