„Zachęcam wszystkich, a w szczególny sposób chrześcijańskie rodziny, aby podążając codzienna drogą wierności, szukały w różańcu umocnienia i oparcia”

św. Jan  Paweł II

Żywy Różaniec składa się  z żywych róż. Każda róża ma 15 lub 20 osób – z których  każda odmawia codziennie jedną tajemnicę różańca świętego. Te osoby stanowią „żywą róże” . W ten sposób odmawiany jest w róży cały różaniec – piętnaście lub  dwadzieścia tajemnic. Jest  to jakby wieniec różany u stóp Matki Najświętszej.

Każdy kto należy do Żywego Różańca jest  zobowiązany:

• do odmawiania codziennie jednego dziesiątka różańca,
  • do udziału w zmiance tajemnic różańcowych / w naszej parafii to jest pierwsza niedziela miesiąca po Mszy o godz. 8.00/,
  • do odważnego stawania w obronie Kościoła wiary na wzór św. Dominika,
  • do udziału w pogrzebie zmarłego członka Żywego Różańca oraz w modlitwie za spokój jego duszy.

Odpowiedzialna czy odpowiedzialny za daną Różę jest Zelatorka czy Zelator, którzy dostarczają tajemnicę nieobecnym na zmiance, czuwają by róża miała pełny skład i dbają, aby róża wypełniała swoje apostolskie zadania.

W naszej parafii są następujące róże różańcowe:

1. Róża Kobiet  Maryi Niepokalanej  –  ZELATORKA BOŻENA KOTARBA
  2. Róża Kobiet   Św. Jadwigi Królowej –  ZELATORKA IRENA MAZANEK
  3. Róża Jasnogórska –  ZELATORKA ZOFIA KOTARBA
  4. Róża Wdów  –  ZELATORKA  HALINA CHOLEWA
  5. Róża Kobiet  Św. Anny  – ZELATORKA  ELŻBIETA MATOGA
  6. Róża Mężczyzn  Św. Józefa – ZELATOR –  MICHAŁ MICHALEC
  7.  Róża Rodzin  i Małżeństw – Ks. Proboszcz

Zachęcamy  do wstępowania do żywego różańca!  Można zgłosić się do zelatorek  lub zelatora – oni pokierują gdzie się zapisać, czy też stworzyć nową różę  różańcową.