Trwa okres Wielkiego Postu zapraszamy na nabożeństwa pasyjne: „Gorzkie Żale” z kazaniem pasyjnym – dzisiaj o 15.00, a potem Msza o godz. 15.45. „Droga Krzyżowa” w piątek o 17.15 oraz o 19.30. Rekolekcje wielkopostne w naszej parafii będą od 18 marca.
W przyszłą niedzielę 4 marca przypada święto św. Kazimierza, królewicza.
W piątek – pierwszy piątek marca – spowiedź przed Mszą świętą rano oraz po południu od 16.30 do 18.00. Chorych z Komunią święta odwiedzimy w piątek od 9.00.
W sobotę – pierwsza sobota marca – po Mszy św. o g. 7.00 modlitwa do Niepokalanego Serca NMP oraz za matki oczekujące potomstwa.
Młodzież z klas III z gimnazjum przyjdzie w piątek na Mszę św. o godz. 18.00, wraz z rodzicami. Podczas tej Mszy świętej rodzice przekażą swoim dzieciom krzyżyki, symbol naszej wiary. Po Mszy św. spotkanie z rodzicami, a Bierzmowanie będzie 23 marca.
Rodziców dzieci pierwszokomunijnych zapraszamy na spotkanie w środę o 19.00, a poświęcenie książeczek dla dzieci będzie w przyszłą niedzielę na Mszy o 10.30.
Sprzątanie w kościele powierzamy na ten tydzień, rodzinom z ul. Metalowców n-y 25, 27, 33, 37.
Przy wyjściu z kościoła rozprowadzane są cukrowe baranki wielkanocne przygotowane przez Caritas, z których ofiary 6 zł, będą przekazane do Krakowskiego Caritasu.
W związku z jubileuszem 160-lecia Objawień Matki Bożej w Lourdes, organizujemy pielgrzymkę do Lourdes, do Francji w dniach 1-5 lipca br. Pielgrzymka samolotowa, 5- dniowa, koszt 2.490 zł. Jeśli ktoś byłby chętny na ten wyjazd to prosimy do 15 marca zgłosić się w naszej parafii. Program jest na półce z gazetami i na stronie internetowej.
Natomiast na wyjazd na Węgry jest jeszcze kilka wolnych miejsc.
Na nowy tydzień niech Pan Bóg wszystkim błogosławi. Szczęść Boże!