Dzisiaj 25 marca, przypada Uroczystość Zwiastowania Pańskiego, jednak ze względu na Wielki Tydzień, liturgicznie uroczystość tą będziemy obchodzili dopiero 9 kwietnia i wtedy rozpocznie się także dzieło duchowej adopcji.
Rozpoczynamy dzisiaj Wielki Tydzień – pamiątkę męki, śmierci i zmartwychwstania Pana Jezusa.
Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym, dzisiaj o godz. 15.00 – po nich Msza Św. o g. 15.45.
Również dzisiaj zapraszamy na 9 Drogę Krzyżową ulicami naszego miasta. Początek o godz. 19.00 przed kościołem.
W poniedziałek, wtorek, środę – Msze Święte rano o 7.00 i wieczorem o 18.00. Możliwość spowiedzi pół godziny przed Mszą Świętą, a w Triduum Paschalne, według wyznaczonych dyżurów.
Program Wielkiego Tygodnia został rozdany z programem rekolekcji, prosimy z niego korzystać. Zapraszamy do licznego udziału w uroczystościach Wielkiego Tygodnia:
Wielki Czwartek – Święto ustanowienia Eucharystii i Kapłaństwa. Msza Święta Wieczerzy Pańskiej o godz. 18.00. Potem Adoracja Pana Jezusa w „Ciemnicy” do godz. 22.30. O godz. 20.30 adorację poprowadzi Żywy Różaniec, a o godz. 21.30 – młodzież.
Wielki Piątek – pamiątka śmierci Pana Jezusa na krzyżu. Katolików obowiązuje post ścisły. Adoracja Pana Jezusa w Ciemnicy od 7.00 do 18.00 według wyznaczonego planu; dzieci, młodzież, mieszkańcy poszczególnych ulic. O godz. 15.00 będzie Koronka do Bożego Miłosierdzia. W tym dniu nie odprawia się Mszy świętej. Liturgia Męki Pańskiej z Komunią Świętą, rozpocznie się o 18.00, a potem Adoracja już przy Bożym Grobie trwać będzie przez całą noc. O godz. 21.00 będzie Droga Krzyżowa, a o 22.00 Gorzkie Żale.
Wielka Sobota – dzień modlitwy przy Bożym Grobie. Adoracja trwać będzie do godz. 18.00. Święcenie pokarmów od 10.00 do 14.00 co godzinę. Liturgia Wigilii Wielkanocnej rozpocznie się o godz. 18.00; poświęcenie ognia, paschału, wody chrzcielnej i Msza Święta.
Niedziela Wielkanocna – Rozpocznie się Procesją Rezurekcyjną o godz. 6.00. Procesją przejdziemy trzy razy wokół kościoła, a potem będzie Msza Święta. Nie będzie Mszy św. w Zmartwychwstanie o godz. 8.00, a następne Msze Święte o 10.30, i 15.30.
Poniedziałek Wielkanocny – porządek nabożeństw taki jak w niedzielę.
Dekorację „Ciemnicy” i „Bożego Grobu”, będziemy robili w środę, wieczorem po Mszy świętej. Zapraszamy do pomocy w tych pracach.
Sprzątanie w kościele, w tym tygodniu, powierzamy parafianom z ul. Bielowicza n-y 15, 17, 18, 21, 24.
Dziękujemy tym którzy podzielili się z potrzebującymi. Nasz zespół Caritas przygotował 26 paczek na święta i przekazał je potrzebującym. „Bóg zapłać” ofiarodawcom jak i naszemu zespołowi „Caritas”.

Wszystkim życzymy dobrego tygodnia i owocnych przeżyć religijnych w tym Wielkim Tygodniu. Szczęść Boże!