Dzisiaj rozpoczyna się nowenna przed Uroczystością św. Stanisława Biskupa i Męczennika, patrona Polski i naszej parafii. Przez najbliższe 9 dni będziemy się modlić do naszego patrona, Jego relikwie są wystawione przy ołtarzu Krzyża Pana Jezusa. Uroczyste rozpoczęcie nowenny jest dzisiaj na Wawelu w katedrze; nasza parafia jest tam zaproszona na Mszę św. o godz. 17.30. Wyjazd na Wawel indywidualny. Odpust parafialny będzie u nas w niedzielę 13 maja.
W liturgii Kościoła w tym tygodniu przypada – we wtorek 1 maja św. Józefa, rzemieślnika, w środę św. Atanazego i św. Zygmunta, w czwartek 3 maja Uroczystość Matki Bożej Królowej Polski, w piątek św. Floriana, męczennika, patrona strażaków; w sobotę św. Stanisława Kazimierczyka.
We wtorek, 1 maja, rozpoczniemy nabożeństwa majowe, ku czci Matki Najświętszej. Nabożeństwa majowe w tygodniu, będą o godz. 18.00, potem o godz. 18.30, wieczorna Msza święta, a w niedzielę nabożeństwa majowe będą o godz. 15.00. We wtorek na rozpoczęcie nabożeństw majowych będzie procesja wokół kościoła; zapraszamy dzieci do sypania kwiatków, przystrojenie i zabranie feretronów.
3 maja, w czwartek, w Uroczystość Matki Bożej Królowej Polski; Msze św. o 8.00, 10.30, 15.30, a nabożeństwo majowe 3 maja o g. 15.00.
W piątek przypada pierwszy piątek miesiąca, spowiedź od 16.30 do 18.30. Chorych z Komunią św. odwiedzimy w piątek 4 maja od godz. 9.00. Arcybiskup Metropolita Krakowski udzielił dyspensy od spożywania pokarmów mięsnych wszystkim wiernym przebywającym w granicach Archidiecezji Krakowskiej w piątek 4 maja. Wszystkich korzystających z tej dyspensy zachęca się do podjęcia innych form aktów pokutnych, a zwłaszcza czynów miłosierdzia chrześcijańskiego.
Modlitwa do Niepokalanego Serca Matki Bożej i za matki oczekujące potomstwa będzie w sobotę po Mszy o g. 7.00.
W przyszłą niedzielę 6 maja, w naszym kościele będzie uroczystość I Komunii świętej. 43 dzieci z klas III przyjmie po raz pierwszy Pana Jezusa w Komunii świętej, na Mszy świętej o godz. 10.30. Spowiedź dla tych dzieci ich rodzin, będzie w sobotę od godz.10.00 do 11.30.
Będziemy gościli 165 pielgrzymów Pieszej Pielgrzymki z Bielska-Białej do Łagiewnik; przyjdą do nas na nocleg z 2 na 3 maja, ze środy na czwartek. Zgłoszono kilkanaście miejsc na noclegi w domach, dlatego zarezerwowaliśmy miejsce w salach gimnastycznych w szkołach. Pielgrzymi przyjdą około g.19.00 pod gimnazjum.
Radę Parafialną zapraszamy na spotkanie w poniedziałek 30 kwietnia o godz. 19.00.
Organizujemy wyjazd do Tropia –pustelni św. Andrzeja Świerada oraz nad Jez. Rożnowskie – w sobotę 19 maja. Koszt wyjazdu wraz z posiłkiem i rejsem po jeziorze 60 zł.
Msza święta od pielgrzymów, którzy byli w ubiegłym tygodniu Fatimie, jako podziękowanie za szczęśliwą pielgrzymkę, będzie 17 czerwca o g. 15.30.
Dzisiaj gościmy w naszym kościele Pana Felicjana, od 30 lat niepijącego alkoholika i współtwórcę ruchu Anonimowych Alkoholików w Polsce. Po Mszy o g. 15.30, opowie o drodze wychodzenia z alkoholizmu i szansie na wolność.
Sprzątanie kościoła na ten tydzień powierzamy parafianom z ul. Bielowicza n-y: 48, 48a, 49, 50, 51.
Ostatnio zmarł z naszej parafii +Lucjan Dziura lat 79. Wieczne odpoczywanie racz mu dać Panie..
Na nowy tydzień niech Pan Bóg wszystkim błogosławi. Szczęść Boże!