Dzisiaj nasza parafia przeżywa wielką radość z okazji pierwszej Mszy świętej odprawianej w naszym kościele przez naszego rodaka; wczoraj wyświęconego na kapłana, Ks. Szymona Wykupila. Otaczamy Ks. Szymona modlitwą, życząc mu, aby był kapłanem służącym Bogu i człowiekowi przez całe swoje kapłańskie życie. Niech Matka Boża Łaskawa, Świątnicka Pani, ma nowego kapłana w swojej nieustającej opiece. Jutro, w poniedziałek, Ks. Szymon odprawi nabożeństwo majowe i wieczorną Mszę świętą, potem spotka się w „Betanii” z dziećmi z „Małego Apostoła”, z ministrantami i z młodzieżą.
Dzisiaj o godz. 15.00 nabożeństwo majowe, a o g. 15.30 Msza święta.
W czwartek przypada Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa – Boże Ciało. Msze Święte w Boże Ciało będą o godz. 8.00, o godz. 10.00 z procesją, / nie o godz. 10.30/ oraz o 15.30. Po Mszy św. o godz. 10.00, przejdziemy procesją z kościoła główną bramą, ulicą Bruchnalskiego, ul. Bielowicza do pętli przy pawilonie i z powrotem wrócimy do kościoła. Ołtarze będą w następujących miejscach: pierwszy przy figurze Serca Pana Jezusa, drugi przy figurze Upadku Pana Jezusa, trzeci przy figurze św. Floriana na rynku, a czwarty przed kościołem.
Prosimy o udekorowanie domów na trasie procesji; na procesję zapraszamy wszystkich parafian, strażaków, orkiestrę, dzieci sypiące kwiaty, także dzieci w strojach pierwszokomunijnych. Prosimy zabrać na procesję feretrony, chorągwie, tak, aby to nasze święto Eucharystyczne było pięknym wyznaniem naszej wiary.
W Oktawie Bożego Ciała – Procesja eucharystyczna wokół kościoła będzie wieczorem po Mszy o godz. 18.00, a w niedzielę po Mszy o 10.30.
Pierwszy piątek czerwca – spowiedź od 16.30 do 18.00; chorych z Komunią św. odwiedzimy w piątek od godz. 9.00.
Nabożeństwa majowe zakończą się w Boże Ciało o godz. 15.00 – już bez procesji, a od piątku od 1 czerwca rozpoczną się nabożeństwa ku czci Najśw. Serca Pana Jezusa. W oktawie Bożego Ciała będziemy śpiewali litanię do Serca Pana Jezusa podczas procesji po Mszy św. o godz. 18.00.
Dzień Chorych, w naszej parafii organizujemy w piątek po Bożym Ciele, 1 czerwca. Msza święta z udzieleniem Sakramentu Namaszczenia Chorych, oraz z błogosławieństwem lourdzkim, będzie w piątek o godz. 15.00. Prosimy pomóc starszym i chorym dotrzeć w piątek do kościoła na tę Mszę świętą. Po Mszy świętej zapraszamy wraz z zespołem Caritas na spotkanie do „Betanii”. Spotkanie zespołu Caritas w poniedziałek o 17.00.
W przyszłą niedzielę 3 czerwca, przed kościołem, zbierane będą datki na Hospicjum św. Łazarza w Krakowie – Nowej Hucie. Opieka Hospicjum dotyczy osób nieuleczalnie chorych, którym opiekunowie i rodziny towarzyszą w ostatnich często chwilach życia naznaczonego wielkim cierpieniem. Hospicjum zostało zainicjowane i działa dzięki ofiarności tysięcy ludzi dobrej woli. Opieka hospicyjna jest nieodpłatna dla chorego i jego rodziny. Nasze ofiary mogą wspomóc działalność Krakowskiego Hospicjum.
Dziękujemy za pomoc w sprzątaniu kościoła w bieżącym tygodniu, a teraz prosimy kolejne rodziny z ul. Bielowicza nr 70, 71, 72, 74, 75.
Wszystkim życzymy dobrego tygodnia. Szczęść Boże!