Nabożeństwo ku czci Serca Pana Jezusa dzisiaj o 15.00, a w tygodniu po Mszy św. wieczornej.
W liturgii Kościoła w czwartek przypada św. Alojzego, zakonnika, a w przyszłą niedzielę Uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela – odpust w Rzeszotarach – /suma o g. 11.30/
W piątek będzie zakończenie roku szkolnego i katechetycznego. Dzieci i młodzież zapraszamy na Mszę świętą dziękczynną za kolejny rok nauki: uczniów z Zespołu Szkół na godz. 8.00, a dzieci ze Szkoły Podstawowej na godz. 9.00. Spowiedź na zakończenie roku szkolnego w czwartek od 17.00 do 18.00.
Na spotkanie biblijne – czytanie Pisma świętego zapraszamy w poniedziałek o 19.00.
Spotkanie wyjeżdżających w sierpniu na Węgry – w poniedziałek o godz. 17.00 w salce.
Już dzisiaj zapraszamy parafian i wszystkich, którzy w tym kościele się modlą, na uroczystą Mszę świętą dziękczynną w 160 rocznicę konsekracji naszego kościoła. Mszy świętej przewodniczył będzie Ks. Arcybiskup Marek Jędraszewski, metropolita krakowski dnia 27 czerwca – w następną środę – o godz. 18.00. Po Mszy świętej Ks. Arcybiskup poświęci też nowe figury św. Stanisława i św. Jadwigi. Do koncelebrowania tej Mszy św. zaproszeni są Księża Proboszczowie z naszego dekanatu, Ks. Rodacy i Księża którzy tutaj pracowali jako wikariusze. Zaproszenie na tę Mszę świętą będzie dostarczone do domów parafian w tym tygodniu. Wszystkich prosimy, abyśmy się jak najliczniej zgromadzili tutaj 27 czerwca. Ten dzień jest dokładną datą konsekracji naszego kościoła, której dokonał przed 160-laty – 27 czerwca 1858 roku – Ks. Biskup z Tarnowa.
Można sobie nabyć kolejny już 16 numer „Świątnika”, naszej gazetki parafialnej, a w niej trochę historii naszego kościoła, ciekawe wywiady i kronika wydarzeń parafialnych. Koszt druku gazetki to ponad 6 zł.
Dziękujemy za pomoc przy sprzątaniu kościoła, a na ten tydzień prosimy parafian z ul. Myślenickiej n-y: 8, 8a, 14, 16, 18.
Na nowy tydzień niech Pan Bóg wszystkim błogosławi. Szczęść Boże!