Trwa Oktawa Bożego Ciała. Dzisiaj po Mszy świętej o godz. 10.30 będzie procesja wokół kościoła, a o godz. 15.00 nabożeństwo ku czci Najśw. Serca Pana Jezusa. W tygodniu; do czwartku – procesja z nabożeństwem czerwcowym o godz. 18.00. W czwartek – zakończenie oktawy, o godz. 18.00, po procesji poświęcenie wianków i ziół, oraz błogosławieństwo małych dzieci. Zapraszamy do udziału w tym trwającym święcie Eucharystii.
Uroczystość św. Jadwigi Królowej, drugiej Patronki naszego kościoła, Patronki naszego miasta – Świątnik Górnych przypada w piątek 8 czerwca. Msze święte w piątek o godz. 7.00 oraz o 18.00 suma odpustowa. Mszę świętą o godz. 18.00 odprawi i kazanie wygłosi Ks. Prof. Władysław Zuziak, były rektor Uniwersytetu Papieskiego JP II w Krakowie. Zapraszamy wszystkich do udziału w tej naszej uroczystości ku czci drugiej Patronki parafii i miasta. Natomiast władze miasta zapraszają mieszkańców na Mszę świętą ku czci św. Jadwigi w przyszłą niedzielę o g. 10.30.
W liturgii Kościoła w piątek przypada wspomnienie św. Jadwigi Królowej i Uroczystość Najśw. Serca Pana Jezusa – z tej racji w piątek nie obwiązuje post od pokarmów mięsnych. W sobotę przypada wspomnienie Niepokalanego Serca Maryi Panny.
Spotkanie młodzieży z klas VII i II gimnazjum – wtorek o 17.00.
Dziękujemy wszystkim za przygotowanie uroczystości Bożego Ciała, za przygotowanie pięknych ołtarzy, śpiewu, asysty; dziękujemy chórowi, orkiestrze i strażakom, policji i służbie liturgicznej, wszystkim składamy serdeczne „Bóg zapłać”.
Przed kościołem zbierane są dzisiaj ofiary na hospicjum św. Łazarza w Krakowie, a w przyszłą niedzielę Rada Parafialna będzie zbierała ofiary na inwestycje parafialne.
Dziękujemy za pomoc w przeprowadzeniu piątkowego dnia chorych – zespołowi Caritas i cukierni Państwa Mączyńskich.
Sprzątanie kościoła powierzamy parafianom z ul. Bielowicza nr 77, 77a, 79.
Policja ze Świątnik Górnych zaprasza na spotkanie w sprawie bezpieczeństwa w naszej gminie – w czwartek o g. 17.00 w strażnicy.
W ostatnim czasie zmarł z naszej parafii +Artur Fiuk lat 35. Polećmy go Miłosierdziu Bożemu. Wieczne odpoczywanie racz mu dać Panie.
Na nowy tydzień niech Pan Bóg nam błogosławi. Szczęść Boże!