Dzisiaj Nieszpory o godz. 15.00, potem Msza św. o 15.30.
Dzisiaj także odbędzie się tradycyjna Droga Krzyżowa w Kalwarii Zebrzydowskiej, organizowana przez naszą parafię, jako wotum wdzięczności za ocalenie kościoła w czasie działań wojennych. Początek Drogi Krzyżowej o g. 15.00 od stacji „U Piłata”. Wyjazd autokaru o godz. 13.00 od strażnicy.
W Liturgii Kościoła przypada: we wtorek św. Ignacego z Loyoli, kapłana, w środę św. Alfonsa Liguoriego, biskupa, w czwartek Matki Bożej Anielskiej – można uzyskać w kościele parafialnym odpust „Porcjunkuli”, a w sobotę św. Jana Vianneya, kapłana. W przyszłą niedzielę odpust we Wróblowicach z okazji Przemienienia Pańskiego – suma o g. 12.00.
Msze święte w tygodniu – poniedziałek – 18.00, wtorek – 7.00, środa – 18.00 z Nowenną do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, w czwartek o 7.00.
W piątek przypada pierwszy piątek sierpnia; Msze św. o 7.00 i 18.00 – spowiedź codziennie przed Mszą świętą oraz w piątek 6.30 – 7.00 oraz 16.30 -18.00. W czasie spowiedzi popołudniu w piątek wystawienie Najśw. Sakramentu zakończone przed godz. 18.00 śpiewem litanii do Serca Pana Jezusa. Chorych z Komunią św. odwiedzimy w piątek od g. 9.00.
W sobotę pierwsza sobota sierpnia – po Mszy o 7.00 – modlitwy do Niepokalanego Serca NMP oraz za matki oczekujące potomstwa.
W dniach 6 -11 sierpnia odbędzie się 38 Piesza Pielgrzymka Archidiecezji Krakowskiej z Wawelu na Jasną Górę. Zapisy od 1-5 sierpnia w bazach poszczególnych wspólnot. Zapisać można się również w dniu wyjścia pielgrzymki, przychodząc w odpowiednie miejsce nadawania bagaży pod Wawelem albo na trasie pielgrzymowania lub na pierwszym noclegu.
Na transport dla misjonarzy przekazaliśmy z poświęcenia pojazdów 1.390 zł.
Sprzątanie w kościele powierzamy na ten tydzień parafianom z ul. Ekologicznej
nr -y 1, 4, 5, 9.

Figurka Matki Bożej Fatimskiej i różaniec od 1 sierpnia nawiedzać będą rodziny przy ul. Różanej i Modrzewiowej.
I jeszcze ogłoszenie z Gminy: Przez Świątniki Górne pojedzie kolarski Wyścig Tour Pologne, w dniu 4 sierpnia czyli w sobotę. Kolarze pojadą od Rzeszotar ul. Zielińskiego, potem ul. Bielowicza do centrum Świątnik i skręcą na Rynku w ul. Św. Stanisława i dalej do Sieprawia.
Uprzejmie prosi się mieszkańców tych ulic o zaplanowanie koniecznych wyjazdów z posesji przed godziną 15:00 i nie parkowanie w tym czasie samochodów na poboczu wymienionych dróg. Wyścig będzie przejeżdżał ok godz. 16.00 ale ze względów bezpieczeństwa ograniczenia zostaną wprowadzone przez Policję już o g.15.00.
Zapraszamy do kibicowania na trasie wyścigu.

Wszystkim życzymy dobrego tygodnia. Szczęść Boże!