Na różaniec zapraszamy w niedzielę o godz. 15.00, a w tygodniu o 17.30. W piątek na różaniec zapraszamy parafian z ulic: Polna, Południowa, Graniczna, Stawowa, Braci Leńczowskich, Kręta, Sportowa, Karpacka.
Dzisiaj po Mszach świętych można, przed kościołem, złożyć do puszek, ofiarę na Dzieło Nowego Tysiąclecia, na stypendia dla biednej młodzieży.
Dzisiaj rozpoczyna się Tydzień Misyjny.
W poniedziałek 22 października, przypada wspomnienie św. Jana Pawła II, papieża. W tym dniu jest odpust w sanktuarium Jana Pawła II w Łagiewnikach. Nasza parafia wraz z dekanatem mogilańskim, jest zaproszona na poniedziałek, na godz. 8.00 – na Mszę świętą odpustową do Łagiewnik. Dojazd indywidualny.
Spotkania przed bierzmowaniem – klasy III z gimnazjum – wtorek g. 16.30, klasy VIII – w czwartek o g. 16.30. Natomiast klasy VI, które do bierzmowania przystąpią za dwa lata, będą miały 3 spotkania w tym roku – pierwsze w najbliższy czwartek o godz. 16.30 w kościele.
Dziękujemy za dbanie o czystość naszej świątyni w tym tygodniu, teraz prosimy parafian z ulicy ul. Św. Stanisława n-y: 34, 34d, 35, 35a, 37.
Dzisiaj po każdej Mszy świętej można jeszcze obejrzeć wystawę malarstwa na szkle i rzeźby Pana Zdzisława Słoniny; są tam też wystawione zdjęcia z pielgrzymki Papieża Jana Pawła II do Krakowa w 1997 roku, oraz z modlitwy po Jego śmierci w Krakowie.
Można obejrzeć także zawieszone przy wyjściu z kościoła wykonane przez dzieci różańce. Dzieci, które wykonały różańce mogą po Mszach świętych zgłaszać się do zakrystii po odbiór nagrody.
Dziękujemy wszystkim, którzy wspierają odnowę ołtarza głównego; w ubiegłą niedzielę na ten cel Rada Parafialna zebrała 11.600 zł.
Spotkanie redakcji gazetki parafialnej „Świątnik” – w poniedziałek po Mszy wieczornej.
Już dzisiaj informujemy, że 1 listopada, w Uroczystość Wszystkich Świętych, Msze Święte będą w kościele o godz. 8.00 i 10.30, popołudniu Nieszpory o godz. 14.00, a potem procesja na cmentarz – tam będzie modlitwa za zmarłych i o godz. 15.00 Msza święta polowa na cmentarzu, o ile pogoda pozwoli, a jeśli nie, to po zakończeniu modlitw na cmentarzu Msza święta będzie w kościele.
2 listopada, w Dzień Zaduszny, Msze Święte będą o godz. 7.00, 9.00 oraz o godz.18.00 – ta Msza święta będzie za zmarłych w tym roku parafian. Także 2 listopada, zapraszamy na różaniec za zmarłych o godz. 20.00 – na cmentarzu, przy krzyżu.
Na wypominki za zmarłych przyjmujemy po Mszach św. w zakrystii.
Przypominamy także o porządkach na cmentarzu, o wyrzucaniu śmieci, liści do pojemników na zewnątrz cmentarza. Prosimy też, aby uporządkować sobie sprawy administracyjne grobów, u kierownika cmentarza.

Na nowy tydzień niech Pan Bóg wszystkim błogosławi. Szczęść Boże!