Kończą się nabożeństwa różańcowe – dzisiaj różaniec o 15.00, a w środę o 17.30 zakończenie nabożeństw różańcowych w intencji naszych bliskich zmarłych.
1 listopada, w Uroczystość Wszystkich Świętych, w czwartek, Msze Święte będą w kościele o godz. 8.00 i 10.30, popołudniu Nieszpory o godz. 14.00, a potem procesja na cmentarz – tam o 14.30 – modlitwa za zmarłych z wypominkami i o godz. 15.00 Msza święta polowa na cmentarzu przy krzyżu / o ile pogoda pozwoli /. Mszy świętej o 15.30 w kościele już nie będzie.
2 listopada, w Dzień Zaduszny, Msze Święte będą o godz. 7.00, 9.00 oraz o godz.18.00 – ta Msza święta będzie za zmarłych w tym roku parafian. Także 2 listopada, zapraszamy na różaniec za zmarłych o godz. 20.00 – na cmentarzu, przy krzyżu.
Pamiętamy w tych dniach o naszych zmarłych, którym możemy ofiarować odpusty. Każdy, kto nawiedzi kościół lub cmentarz w dniach 1 i 2 listopada może uzyskać odpust i ofiarować go za zmarłych. Zaś nawiedzając cmentarz w dniach od 1 do 8 listopada możemy uzyskać odpust i ofiarować go za dusze w czyśćcu cierpiące. Warunkiem uzyskania odpustu 1 i 2 listopada jest przyjęcie Komunii i modlitwa w intencjach Ojca Świętego, a w pozostałe dni modlitwa na cmentarzu za zmarłych. Ze spowiedzi można skorzystać we wtorek i środę od g. 17.00 do 18.00.
Od 1 do 8 listopada, przed każdą Mszą świętą będą wypominki jednorazowe za zmarłych poleconych naszej modlitwie, a nowe wypominki roczne będą od niedzieli 4 listopada. Na wypominki przyjmujemy w zakrystii.
Stowarzyszenie Przyjaciół Świątnik Górnych organizuje kwestę do puszek, przy cmentarzu. Kwesta będzie przeznaczona na renowacje kapliczek przydrożnych.
Natomiast w przyszłą niedzielę przed kościołem będą kwestowali rodzice Kuby Mistarza z Wiśniowej, którzy proszą o wsparcie leczenia chorego kilkunastoletniego syna.
W tym tygodniu w Dzień Zaduszny przypada pierwszy piątek miesiąca listopada – okazja do spowiedzi w piątek od 16.30 do 18.00; w czasie spowiedzi adoracja Najśw. Sakramentu.
Chorych z Komunią św. odwiedzimy w piątek 2 listopada, od godz. 9.00.
Z racji pierwszej soboty, modlitwy do Niepokalanego Serca Maryi i modlitwa za matki oczekujące potomstwa w sobotę po Mszy o 7.00.
Dziękujemy za dbanie o czystość naszej świątyni w tym tygodniu, a teraz prosimy parafian z ulicy Św. Stanisława n-y 38, 39, 40, 41, 42.
W tym tygodniu odbyły się w naszej parafii pogrzeby: +Jana Gorzkowskiego lat 87 i +Cecylii Galas lat 88. Wieczne odpoczywanie racz im dać Panie…

Na ten tydzień zadumy i modlitwy niech Bóg wszystkim błogosławi.

Szczęść Boże!