Przeżywamy dzisiaj Narodowe Święto Niepodległości, dokładnie w 100. Rocznicę odzyskania suwerenności przez nasz Kraj. Uroczysta Msza Święta Dziękczynna sprawowana będzie o godz. 10.30 przez Księdza Infułata Jakuba Gila z Wadowic. Po Mszy Świętej przemarsz pod pomnik „Synom tej Ziemi”, apel pamięci, złożenie kwiatów i zniczy oraz ślubowanie klas mundurowych i okolicznościowe przedstawienie w budynku Zespołu Szkół.
Pamiątką dzisiejszego święta, 100-rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę będzie ryngraf ,ofiarowany przez naszych parafian, Państwa Katarzynę i Witolda Szczygłów, a poświęcony w czasie Mszy św. za Ojczyznę. Ryngraf będzie zawieszony przy ołtarzu Matki Bożej Łaskawej.
Zapraszamy dzisiaj na uroczyste nieszpory dziękczynne za niepodległość Ojczyzny
o godz. 15.00, potem Msza Święta o godz. 15.30. Natomiast na godz. 17.00 chóry zapraszają na śpiew pieśni patriotycznych w strażnicy.
W liturgii Kościoła w tym tygodniu przypada: w poniedziałek – wspomnienie św. Jozafata, biskupa i męczennika; we wtorek – wspomnienie świętych Benedykta, Jana, Mateusza, Izaaka i Krystyna, pierwszych męczenników Polski; w sobotę – wspomnienie św. Elżbiety Węgierskiej, zakonnicy i w przyszłą niedzielę – wspomnienie bł. Karoliny Kózkówny, dziewicy. Koronka do  Bożego  Miłosierdzia w piątek po Mszy wieczornej.
Serdecznie dziękujemy za Waszą ofiarność w minionym czasie: Stowarzyszenie Przyjaciół Świętnik Górnych w dniu 1 listopada zebrało do puszek ofiarę w wysokości 6.589,63 zł; Rodzina Kuby Mistarza z Wiśniowej zebrała w ubiegłą niedzielę 3.638,49 zł i 5 Euro na leczenie chłopca, a Młodzież z Grupy Apostolskiej w trakcie zbiórki na Stypendia dla Uzdolnionej Młodzieży w Dzień Papieski zabrała 1.276 zł. Za Wasze serca otwarte na potrzeby innych – Bóg zapłać!
Rada Parafialna przez najbliższe dwa miesiące nie będzie zabierała ofiar na inwestycje, ale jeśli ktoś pragnie wesprzeć swoją ofiarą nasz Kościół, niech wrzuci swój dar w kopercie na składkę lub wpłaci ją na konto parafialne.
Sprzątanie kościoła powierzamy w tym tygodniu parafianom z ul. Św. Stanisława n-y 48a, 49, 50, 51, 53.
W ubiegłą niedzielę zmarła nasza Parafianka + Rozalia Kozioł, lat 96 – polećmy Jej duszę Bożemu Miłosierdziu. Wieczne odpoczywanie racz Jej dać Panie…
Na nowy tydzień niech Bóg wszystkim Wam błogosławi. Szczęść Boże!