Dzisiaj przypada Światowy Dzień Ubogich. Ten dzień, wprowadzony przez papieża Franciszka, zachęca do modlitwy oraz działań na rzecz najbardziej potrzebujących. Obchodzimy go w całym Kościele pod hasłem „Biedak zawołał, a Pan go usłyszał” (Ps 34,7). Mamy dostrzec potrzebujących pomocy, możemy też podzielić się z potrzebującymi składając ofiarę do puszki, która jest przy wyjściu z kościoła. W tym tygodniu można także ofiarować jakieś rzeczy, dobre, przydatne potrzebującym. Panie z naszego Caritasu będą po Mszach świętych w tym tygodniu, dyżurowały na Betanii, gdzie można złożyć dary. Zespół Caritas zapraszamy na spotkanie w poniedziałek o 17.00 do salki na plebanię.
Nieszpory niedzielne  –  o godz. 15.00.
W liturgii Kościoła w poniedziałek przypada bł. Salomei, zakonnicy, we wtorek św. Rafała Kalinowskiego, kapłana, w środę wspomnienie Ofiarowania Najśw. Maryi Panny, w czwartek św. Cecylii, dziewicy i męczennicy, w sobotę świętych Męczenników Wietnamskich. W przyszłą niedzielę przypada Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata, a Adwent rozpocznie się w niedzielę 2 grudnia.
Radę Parafialną zapraszamy na spotkanie, w środę o godz. 19.00.
Klasy III z gimnazjum mają spotkanie we wtorek , a klasy VIII w czwartek o g. 16.30.
Sprzątanie w kościele, w tym tygodniu, powierzamy rodzinom z ul. Św. Stanisława n-y 54, 55, 56, 57, 59. Za pomoc przy sprzątaniu oraz za złożone ofiary na sprzątanie, serdecznie dziękujemy.
Figurka Matki Bożej Fatimskiej i różaniec od dzisiaj wędrują po rodzinach przy ulicy Stawowej.
Wspomnienie św. Cecylii, patronki muzyki kościelnej, przypada w czwartek. Z tej okazji, najpierw dziękujemy Pani Izabeli – naszej organistce, chórowi męskiemu „Credo”, scholi, chórowi miejskiemu „Eligiusz”, za ich śpiew i zaangażowanie w liturgię i życzymy wielu sił, zdrowia i wytrwałości w śpiewie na chwałę Bogu oraz dalszego zaangażowania w modlitwach i nabożeństwach w naszym kościele.

Na nowy tydzień niech Pan Bóg wszystkim błogosławi. Szczęść Boże!