Rozpoczynamy dzisiaj nowy rok kościelny i zarazem Adwent czas oczekiwania na Boże Narodzenie. Nieszpory adwentowe – dzisiaj o g. 15.00.
Na Roraty, czyli Mszę świętą ku czci Matki Bożej, zapraszamy przez cały Adwent, w tygodniu codziennie o godz. 7.00. Dzieci niech przychodzą na Roraty, z lampionami, będą otrzymywały obrazki, które w tym roku są związane z Duchem Świętym.
W liturgii Kościoła w poniedziałek przypada św. Franciszka Ksawerego, wtorek św. Barbary, w czwartek św. Mikołaja, biskupa, w piątek św. Ambrożego, a w sobotę 8 grudnia Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najśw. Maryi Panny. Msze św. w sobotę o 7.00 i 18.00, i na tej Mszy świętej dzieci z klas III będą miały poświęcenie medalików.
W tym też dniu 8 grudnia, w sobotę, Siostry Służebniczki mają swoje święto patronalne i zapraszają na Mszę świętą do Kaplicy w swoim domu przy ul. Targowej. Tam będzie Msza święta o godz. 10.00, a po Mszy świętej Adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 15.00. Można w ciągu dnia, w sobotę wstąpić do Sióstr, na adorację Najświętszego Sakramentu.
W piątek 7 grudnia, pierwszy piątek grudnia. Okazja do spowiedzi przed Mszą świętą oraz od 16.30 do 18.00. W czasie spowiedzi trwa adoracja Najśw. Sakramentu. Chorych z Komunią świętą nie odwiedzimy w ten piątek, ale 15 grudnia, przed świętami.
Klasy VII – mają spotkanie przed bierzmowaniem w środę o 16.30.
Młodzież przygotowująca się do bierzmowania z klas III gimnazjum i z klas VIII – zaproszona jest na Mszę świętą w piątek o 18.00 / otrzymają Pismo św. /
Opłatki na stół wigilijny dzisiaj pobłogosławione, można nabywać po Mszach świętych u Pani Organistki, przy stoliku pod chórem.
Są też od dzisiaj do nabycia świece – wigilijne dzieło pomocy dzieciom; ta akcja organizowana jest co roku przez Caritas.
Można zabrać sobie także nasz parafialny kalendarz – jest na stoliku obok prasy katolickiej.
Święty Mikołaj pojawi się u nas w kościele, w przyszłą niedzielę po Mszy świętej o godz. 10.30 – wszystkie dzieci zapraszamy na spotkanie ze Św. Mikołajem.
Dziękujemy za troskę o czystość kościoła w tym tygodniu, a na przyszły prosimy parafian z ul. Św. Stanisława n-y 81,83, 85, 89.
Zapraszamy na spotkanie kręgu biblijnego – czytanie Pisma świętego w poniedziałek o godz. 19.00.

Wszystkim życzymy dobrego tygodnia. Szczęść Boże!