Dzisiaj, w niedzielę Chrztu Pańskiego, kończy się liturgiczny okres Bożego Narodzenia, jednak tradycyjnie kolędować będziemy do 2 lutego, do Święta Matki Bożej Gromnicznej.
Na Nieszpory zapraszamy dzisiaj o godz. 15.00.
W liturgii Kościoła przypada: w czwartek św. Antoniego opata, w sobotę św. Józefa Pelczara biskupa, a w przyszłą niedzielę św. Sebastiana męczennika. Św. Sebastian jest patronem naszego księdza wikariusza, Ks. Sebastiana, zapraszamy na Mszę świętą w intencji Ks. Sebastiana w przyszłą niedzielę o 10.30.
W piątek po Mszy wieczornej koronka do Bożego Miłosierdzia.
Zakończyliśmy wizytę duszpasterską – kolędę. Dziękujemy za przyjęcie nas kapłanów, w Waszych domach, za ofiary złożone dla księży oraz na potrzeby Kościoła i parafii; za poczęstunki, za dowiezienie i przywiezienie z kolędy. Przyjęło nas prawie 90% rodzin mieszkających w naszej parafii. Podziękowania za ofiary z kolędy kierują do parafian także Kościelny oraz ministranci. Jeśli, ktoś nie był obecny w czasie kolędy, może umówić się na inny termin z kapłanem.
Sprzątanie kościoła powierzamy w tym tygodniu parafianom z ul. Sportowej n-y  3, 4, 5, 6, 7.
W przyszłą niedzielę na Mszy świętej o 10.30 będzie z nami kolędował zespół „Sine Nomine” z Wieliczki.
Rozpoczął się drugi etap konserwacji ołtarza głównego. Ołtarz został rozebrany, a prace będą wykonywane w pracowni w Krakowie. Dzisiaj Rada Parafialna zbiera ofiary na ten cel.
Pragniemy podziękować wszystkim organizatorom i uczestnikom Pierwszego Orszaku Trzech Króli, który przeszedł 6 stycznia, ulicami naszego miasta i gminy. Mimo zimowych warunków przeszło w orszaku ponad 300 osób wraz ze swoimi duszpasterzami; z Rzeszotar, z Wrząsowic, z Olszowic i ze Świątnik. Szczególne podziękowania należą się Fundacji Bonifratersiej z Konar; Pani Barbarze Gosztyła, która większość spraw organizacyjnych wzięła na siebie. Mamy nadzieję, że zapoczątkowany orszak będzie kontynuowany w następne lata.
Na nowy tydzień niech Pan Bóg wszystkim błogosławi. Szczęść Boże!