Dzisiaj trzecia niedziela tzw. Czterdziestogodzinnego Nabożeństwa – odprawianego przed Wielkim Postem. Dzisiaj też pierwsza niedziela miesiąca, adoracja, prowadzona przez kapłana po Mszach świętych, a potem adoracja w ciszy do 15.30. Dzisiaj zapraszamy na adorację parafian: z ulic Podgórskiej i Wąskiej na godz. 12.00, z ul. Spokojnej 12.30, z ul. Różanej, na 13.00, z ul. Św. Stanisława na g. 13.30, z ul. Południowej, Polnej, Stawowej na 14.00 i z ul. Sportowej g. 14.30. O godz. 15.00 będą Nieszpory i zakończenie adoracji, a o godz. 15.30 Msza święta.
Dziś rozpoczyna się Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu Polskiego.
W poniedziałek 4 marca, przypada święto św. Kazimierza, królewicza.
Wielki Post – czas pokuty, modlitwy i umartwienia, rozpoczniemy 6 marca, w najbliższą środę, zwaną Środą Popielcową. Msze Święte z posypaniem głów popiołem będą w środę o godz. 7.00, 16.00 i 18.00. Na Mszy o 18.00 zaśpiewa chór „Eligiusz”. W Środę Popielcową obowiązuje katolików post ścisły.
Nabożeństwo Drogi Krzyżowej już w najbliższy piątek – o godz. 17.15, oraz o 19.30.
Od następnej niedzieli od 10 marca, wprowadzamy dodatkową Mszę świętą w niedzielę o godz. 12.00.
Poświęcenie książeczek dla dzieci pierwszokomunijnych w przyszłą niedzielę na Mszy o 12.00.
Pierwsze nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym, będzie w przyszłą niedzielę o godz. 15.00, a Msza niedzielna popołudniowa w Wielkim Poście będzie o 15.45, po zakończeniu nabożeństwa, już bez kazania.
Spotkanie młodzieży z klas III gimnazjum i VIII szkoły podstawowej –we wtorek o 16.30 w kościele.
5 rocznica śmierci Ks. kan. +Stanisława Czulaka, byłego proboszcza naszej parafii, przypada 8 marca w piątek; pamiętajmy o zmarłym w modlitwie, zapalmy znicze na jego grobie.
Sprzątanie w kościele, w tym tygodniu, powierzamy rodzinom z ul. Bruchnalskiego
nr 1, 9, 11, 12, 14. Tym, którzy troszczyli się o czystość kościoła w tym tygodniu, bądź złożyli ofiarę na sprzątanie, serdecznie dziękujemy.  W przyszłą niedzielę Rada Parafialna będzie zbierała ofiary na renowację ołtarza głównego.

Na nowy tydzień niech Pan Bóg wszystkim błogosławi. Szczęść Boże!