Trwa Oktawa Bożego Ciała. Dzisiaj po Mszy świętej o godz. 10.30 będzie procesja wokół kościoła, a o godz. 15.00 nabożeństwo ku czci Najśw. Serca Pana Jezusa. W tygodniu; do czwartku – procesja po Mszy o godz. 18.00, z nabożeństwem czerwcowym.
W czwartek – zakończenie oktawy, Msza św. o godz. 18.00, a po procesji poświęcenie wianków i ziół, oraz błogosławieństwo małych dzieci. Zapraszamy do udziału w tym trwającym święcie Eucharystii.
W liturgii Kościoła w tym tygodniu przypada:
– poniedziałek – uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela / odpust w Rzeszotarach – suma odpustowa o 18.00 /
– w czwartek – Matki Bożej Nieustającej Pomocy
– w piątek – Uroczystość Najśw. Serca Pana Jezusa – z racji uroczystości nie obowiązuje post od pokarmów mięsnych
– w sobotę świętych Apostołów Piotra i Pawła.
W przyszłą niedzielę 30 czerwca, przed kościołem, zbierane będą datki na Hospicjum św. Łazarza w Krakowie – Nowej Hucie.
Radę Parafialną zapraszamy na spotkanie we wtorek o 19.00.
Sprzątanie kościoła powierzamy na ten tydzień parafianom z ul. Granicznej n-y: 5, 7, 11, 15, 17.
Dziękujemy wszystkim za przygotowanie uroczystości Bożego Ciała, za przygotowanie pięknych ołtarzy, śpiewu, asysty; dziękujemy chórowi, orkiestrze, strażakom, policji i służbie liturgicznej, tym którzy nieśli sztandary i feretrony; wszystkim składamy serdeczne „Bóg zapłać”.
Dziękujemy za pomoc w przeprowadzeniu piątkowego dnia chorych – zespołowi Caritas i cukierni Państwa Mączyńskich.
Został ukończony remont ołtarza głównego. Część prac była wykonana w ubiegłym roku- „Gloria”, obraz św. Stanisława, figury św. Piotra i Pawła, a pozostała część prac została wykonana w tym roku od 7 stycznia do 15 czerwca. Koszt prac tegorocznych to kwota 188.000 zł – netto – plus VAT /23%/ czyli 44.000 zł – razem 231.000 zł. Mamy zapłacone już w tym roku ponad 130.000 zł. Jeszcze pozostaje do zapłaty 100.000 zł. Czekamy na dotacje z od Konserwatora Zabytków- odpowiednie wnioski zostały złożone. Zbiórki Rady parafialnej będą trwały co miesiąc, ale można też na konto parafialne wpłacać w innych terminach. Może ktoś np. ufundować renowacje jednej kolumny /12.000 zł / czy tabernakulum / 6.000 zł/…Wszystkim za dotychczasowe ofiary serdecznie dziękujemy.
Na okres wakacji – dzieciom, młodzieży i nauczycielom życzymy dobrego, spokojnego czasu odpoczynku.
Wszystkim życzymy dobrego tygodnia. Szczęść Boże!