Nieszpory dzisiaj o godz. 15.00, a potem Msza święta o 15.30.
W tygodniu porządek Mszy świętych wakacyjny; poniedziałek – 18.00, wtorek – 7.00, środa – 18.00 i Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, w czwartek – 7.00 i 18.00 –po Mszach świętych w czwartek poświęcenia pojazdów; w piątek – 18.00, a w sobotę – 7.00 i 18.00.
W liturgii Kościoła w tym tygodniu przypada: w poniedziałek św. Marii Magdaleny, we wtorek św. Brygidy, patronki Europy, w środę św. Kingi, w czwartek św. Jakuba i św. Krzysztofa, w piątek św. Anny i św. Joachima.
Poświęcenie pojazdów z racji wspomnienia św. Krzysztofa, patrona kierowców, będzie w czwartek 25 lipca, po Mszy o g. 7.00 i 18.00. Ofiary składane przy poświeceniu pojazdów przekazane będą na pojazdy dla misjonarzy z Afryki i Ameryki Południowej.
W przyszłą niedzielę, 28 lipca – odbędzie się tradycyjna pielgrzymka z naszej parafii do Kalwarii Zebrzydowskiej, jako wotum wdzięczności za ocalenie kościoła w Świątnikach podczas działań wojennych. W Kalwarii o godz. 15.00 będzie Droga Krzyżowa, od stacji „U Piłata”, potem można uczestniczyć we Mszy Świętej w intencji naszej parafii o godz. 17.00 w klasztorze. Zachęcamy do udziału w tej modlitwie. Można zapisywać się w zakrystii na wyjazd do Kalwarii autokarem, który wyjedzie ze Świątnik w niedzielę o godz. 13.00 od strażnicy.
Dziękujemy za ofiary złożone na sprzątanie kościoła, a na bieżący tydzień sprzątanie powierzamy parafianom z ul. Granicznej n-y 59, 63, 65, 67, 69.
Rada Parafialna zebrała w ubiegłą niedzielę 10.400 zł na spłatę wyremontowanego ołtarza głównego, na konto wpłacono 1.250 zł. Wszystkim ofiarodawcom składamy serdeczne „Bóg zapłać”.
Będziemy organizowali w październiku trzydniową pielgrzymkę do św. Lipki i Gietrzwałdu. Szczegóły w gablocie i na stronie internetowej naszej parafii.

Przy naszym kościele odbędzie się zbiórka zużytego sprzętu elektronicznego / RTV, AGD, komputery, telewizory itd./ w środę 24 lipca, w godzinach od 7.30 do 13.00 – można przywieźć taki sprzęt i złożyć koło „Betanii” za kościołem. Przychody z akcji wspierają misjonarzy i szpitale prowadzone przez nich w Afryce.

Na nowy tydzień niech Pan Bóg wszystkim błogosławi. Szczęść Boże!