W związku z obchodzonym dzisiaj w Polsce 19 Dniem Papieskim, jak co roku młodzież zbiera przed kościołem ofiary na stypendia dla biedniejszej młodzieży – na tzw. „żywy pomnik” dla św. Jana Pawła II.
Zapraszamy na nabożeństwo różańcowe dzisiaj o 15.00, a w tygodniu o 17.30. We wtorek na różaniec zapraszamy mieszkańców ulic: Myślenicka, Widokowa, Słoneczna, Na Wzgórzu, Ekologiczna, Stroma, Targowa, Józefa Kotarby, Św. Stanisława.
Zakładamy Różę Różańcową małżeństw; potrzeba 20 małżeństw, które będą odmawiały jedną tajemnicę różańca codziennie; małżonkowie razem czy dzieci z rodzicami. Zgłosiło się już 12 małżeństw potrzeba jeszcze 8.
W tym tygodniu w liturgii przypada: we wtorek św. Teresy od Jezusa, w środę św. Jadwigi Śląskiej – / 41 rocznica wyboru papieża św. Jana Pawła II – 16.X.1978r/, w czwartek św. Ignacego Antiocheńskiego w piątek św. Łukasza ewangelisty, w sobotę bł. Ks. Jerzego Popiełuszki, a w niedzielę Św. Jana z Kęt, kapłana, patrona Krakowa i środowisk akademickich.
Rada Parafialna zbiera dziś ofiary na inwestycje parafialne.
Klasy VIII będą miały spotkanie w czwartek o 16.30.
Msza św. w intencji pielgrzymów, którzy byli 24 września w Częstochowie będzie w przyszłą niedzielę o 10.30.
Już informujemy, że w Uroczystość Wszystkich Świętych, 1 listopada, Msze Święte w kościele będą o godz. 8.00 i 10.30. a Msza Święta polowa, na cmentarzu przy krzyżu, o godz. 15.00. Na wypominki za zmarłych przyjmujemy w zakrystii oraz w kancelarii parafialnej.
Dziękujemy za dbanie o czystość naszej świątyni w tym tygodniu, a teraz prosimy kolejnych parafian z ulicy ul. Różanej n-y: 36, 38, 40, 42, 44.
Policja apeluje, aby nie dać się naciągnąć na kolejne fałszywe wyłudzanie pieniędzy „na policjanta” i „na wnuczka”. Pomimo apeli, znowu mieszkańcy naszej gminy dali się naciągnąć na te złodziejskie metody.
Jutro przypada Dzień Komisji Edukacji Narodowej – z tej okazji wszystkim nauczycielom, wychowawcom, katechetom i pracownikom oświaty dziękujemy za trud nauczania i wychowywania młodego pokolenia i życzymy wiele sił, cierpliwości i darów Bożych do przekazywania wiedzy i wartości wychowawczych. Jutro na nabożeństwie różańcowym modlić się będziemy w intencji nauczycieli.

Wszystkim życzymy dobrego tygodnia. Szczęść Boże!
Ks. Proboszcz