Dzisiaj nieszpory o godz. 15.00.
Jutro, w poniedziałek 11 listopada, przypada Święto Niepodległości. Jest to święto państwowe; Msze święte będą o g. 7.00 i o g. 18.00. Natomiast dodatkowa Msza święta w intencji Ojczyzny będzie w poniedziałek o godz. 10.30. Na tę Mszę Świętą zapraszamy wszystkich parafian, dzieci, młodzież, przedstawicieli władz i instytucji z terenu naszego miasta. Po Mszy świętej będzie przemarsz pod pomnik „Synom tej ziemi”, gdzie odbędzie się, apel pamięci, złożenie kwiatów, odśpiewanie hymnu i ślubowanie młodzieży z klas mundurowych. Po uroczystościach przy pomniku Pani Burmistrz Małgorzata Duży zaprasza mieszkańców do szkoły podstawowej na dalsza cześć uroczystości.
Już dzisiaj, w niedzielę, o g. 17.00 w sali w strażnicy odbędzie się śpiewanie pieśni patriotycznych, które poprowadzą chóry – zaproszeni są wszyscy i młodzi i starsi.
W liturgii Kościoła w tym tygodniu przypada: w poniedziałek św. Marcina z Tours, w środę Pierwszych Męczenników Polski, w sobotę Matki Bożej Ostrobramskiej, Miłosierdzia i św. Gertrudy.
Adoracja Najśw. Sakramentu – w środę i w sobotę od 17.30 do 18.00. Zapraszamy do tej modlitwy w ciszy.
W piątek po Mszy św. wieczornej Koronka do Bożego Miłosierdzia.
W ramach wspomagania misji, w przyszłą niedzielę gościć będziemy S. Renatę Kotarbę, nasza rodaczkę, która pracuje na misjach na Ukrainie. Siostra wygłosi świadectwo o swojej pracy, a my wesprzemy działalność Sióstr Służebniczek na Ukrainie ofiarami złożonymi w czasie Mszy świętych.
Niedziela 17 listopada to także Światowy Dzień Ubogich, centralne wydarzenia będą miały miejsce na Krakowskim Małym Rynku i w Kościele Mariackim.
Od soboty rozpocznie swoją modlitwę Róża Różańcowa Małżeństw im. Św. Rodziny; dziękujemy 20 małżeństwom, które podejmują codzienną modlitwę różańcową w intencji małżeństw i rodzin naszej parafii.
Ks. Jan zaprasza młodzież od klas VII wzwyż.. na spotkania Grupy Apostolskiej w piątki o godz. 16.30 do salki katechetycznej.
Stowarzyszenie Przyjaciół Świątnik Górnych dziękuje wszystkim za ofiary złożone do puszek 1 listopada przy cmentarzu. Zebrano kwotę 6.042 zł.
Rada Parafialna zbiera dziś ofiary na wypłacenie prac za renowację ołtarza głównego.
Sprzątanie kościoła powierzamy w tym tygodniu parafianom z ul. Ks. St. Koniecznego n-y: 16, 17, 19, 21, 22.

Wszystkim życzy dobrego tygodnia. Szczęść Boże!