Obchodzona dziś Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata kończy rok liturgiczny. Jest wezwaniem do podsumowania mijającego roku i dobrego przygotowania do rozpoczynającego się za tydzień Adwentu.
Na Nieszpory zapraszamy dzisiaj o godz. 15.00.
W liturgii Kościoła w poniedziałek przypada wspomnienie św. Katarzyny, a w sobotę Święto św. Andrzeja, apostoła.
Zachęcamy do modlitwy w czasie adoracji Najśw. Sakramentu, która jest w naszym kościele w środy i w soboty od 17.30 do 18.00.
Spotkanie z czytaniem Pisma Św. będzie jutro, w poniedziałek o 19.00 w salce na plebanii.
W przyszłą niedzielę 1 grudnia, rozpocznie się Adwent – czas radosnego oczekiwania na Święta Bożego Narodzenia. Roraty będą w niedzielę o godz. 8.00, a w tygodniu o godz. 7.00.
Pobłogosławione opłatki na stół wigilijny będą od 1 grudnia w kościele. Opłatki, jak co roku, będzie można nabywać u Pani Organistki, po Mszach świętych przy stoliku pod chórem.
Zespół Caritas będzie rozprowadzał świece – wigilijne dzieło pomocy dzieciom. Ofiary za duże świece 12 zł , a za małe 6 zł oddajemy do Krakowskiego Caritasu, a jeśli ktoś da więcej to zostanie dla potrzebujących w naszej parafii.
Sprzątanie w kościele, w tym tygodniu, powierzamy rodzinom z ul. Ks. St. Koniecznego n-y: 38, 40, 42. Za złożone ofiary na sprzątanie, serdecznie dziękujemy.
Trwają wybory do Rady Parafialnej – zachęcamy aby jeszcze w tym tygodniu zgłaszać kandydatów do duszpasterskiej rady parafialnej. Kartki z nazwiskami kandydatów można wrzucać do puszek przy wejściu do kościoła.
Są jeszcze dwa miejsca na przyszłoroczną pielgrzymkę do Grecji – śladami św. Pawła.
Siostra Renata Kotarba, która w ub. niedzielę zbierała ofiary na działalność Sióstr Służebniczek na Ukrainie, dziękuje wszystkim ofiarodawcom za kwotę 8.183 zł, którą przekazała na prowadzone przez Siostry przedszkole w Winnicy na Ukrainie. Siostry obiecują modlitwę za wszystkich ofiarodawców.
Ostatnio zmarła z naszej parafii +Helena Kotarba lat 79. Wieczne odpoczywanie racz jej dać Panie.
Na nowy tydzień niech Pan Bóg wszystkim błogosławi. Szczęść Boże!

Niech będzie pochwalony Jezus Chrystus!
Przewielebny Księże Proboszczu!
W imieniu Sióstr Służebniczek z Winnicy bardzo serdecznie dziękuję za zaproszenie do Parafii i zbiórkę pieniędzy na potrzeby naszej ewangelizacyjnej służby dzieciom. Parafianie złożyli 8.183 zł. Jest to wielkie wsparcie dla nas, przewyższające nasze oczekiwania. Za hojność serc niech Pan Bóg wynagrodzi swoimi łaskami, a my w intencji dobrodziejów modlimy się we wspólnocie oraz z dziećmi.     S. Renata Kotarba