Rozpoczynamy dzisiaj nowy rok kościelny 2019/2020, który będzie poświęcony Eucharystii  i będzie przebiegać wokół myśli wyrażonej słowami „Wielka tajemnica wiary”.
Rozpoczynamy też Adwent – wyjątkowy czas, który skłania nas do czuwania i bardziej intensywnej refleksji przede wszystkim na temat własnego życia. Oczekujemy na radosne święta Bożego Narodzenia, ale też wyglądamy z pełną optymizmu chrześcijańską nadzieją na ponowne przyjście Chrystusa Pana na końcu czasów.
Nieszpory adwentowe – niedziela g. 15.00.
Na Roraty, czyli Mszę świętą ku czci Matki Bożej, zapraszamy przez cały Adwent; w tygodniu codziennie o godz. 7.00, w niedzielę o 8.00. Dzieci niech przychodzą na Roraty, z lampionami, będą otrzymywały obrazki, które w tym roku są związane z różnymi wizerunkami Matki Bożej.
Adoracja Najśw. Sakramentu trwa w naszym kościele w środy i soboty 17.30 do 18.00.
W liturgii Kościoła we wtorek przypada św. Franciszka Ksawerego, w środę św. Barbary, w piątek św. Mikołaja, biskupa, w sobotę św. Ambrożego, a w niedzielę 8 grudnia Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najśw. Maryi Panny.
Spotkanie rodziców dzieci pierwszokomunijnych – w poniedziałek o 19.00.
Dzieci z klas III będą miały poświęcenie medalików w przyszłą niedzielę na Mszy św. o 12.00.
W piątek 6 grudnia, pierwszy piątek miesiąca. Okazja do spowiedzi przed Mszą świętą rano, oraz od 16.30 do 18.00. W czasie spowiedzi trwa adoracja Najśw. Sakramentu. Chorych z Komunią świętą nie odwiedzimy w tym tygodniu, ale 20 grudnia, przed świętami. Spowiedź adwentowa w naszej parafii będzie 21grudnia.
Klasy VII – mają spotkanie przed bierzmowaniem we wtorek o 16.30.
Młodzież przygotowująca się do bierzmowania z klas VIII – zaproszona jest na Mszę świętą w piątek o 18.00 / otrzymają Pismo św. /
Opłatki na stół wigilijny dzisiaj pobłogosławione, można nabywać po Mszach świętych u Pani Organistki, przy stoliku pod chórem. Ofiary za opłatki są częścią wynagrodzenia Pani Organistki.
Są też od dzisiaj do nabycia świece – wigilijne dzieło pomocy dzieciom; ta akcja organizowana jest co roku przez Caritas.
Św. Mikołaj zostawił już dla parafian kalendarz – jest na stoliku obok prasy katolickiej.
Dzieci zapraszamy na spotkanie ze Św. Mikołajem w przyszłą niedzielę na Mszy o 12.00.
Dziękujemy za troskę o czystość kościoła w tym tygodniu, a na przyszły prosimy parafian z ul. Ks. Zakulskiego.
Wybieramy nowa Radę Parafialną, już jest zgłoszonych kilku kandydatów; można jeszcze dzisiaj zgłaszać osoby do rady duszpasterskiej. Obecną Radę zapraszamy na spotkanie we wtorek o 19.00.
W przyszłą niedzielę 8 grudnia Rada będzie zbierała ofiary na wypłacenie prac renowacyjnych ołtarza głównego. Potrzebujemy jeszcze ponad 25 tys. złotych.
Strażacy proszą poinformować mieszkańców Świątnik Górnych, że 7 grudnia w sobotę będą chodzić z kalendarzami.
Wszystkim życzymy dobrego tygodnia. Szczęść Boże!