Papież Franciszek postanowił, aby dzisiejsza III niedziela zwykła, była obchodzona w całym Kościele jako Niedziela Słowa Bożego. Jak zaznaczył Franciszek, ma się ona przyczynić „aby w Ludzie Bożym wzrosła religijna i bliska znajomość Pisma Świętego”. Dlatego zachęcamy, aby każdy dzisiaj przeczytał chociaż kilka zdań z Biblii.
Na Nieszpory zapraszamy dzisiaj o godz. 15.00.
W liturgii Kościoła wspominamy w tym tygodniu: we wtorek św. Tomasza z Akwinu, doktora Kościoła a w piątek św. Jana Bosko, kapłana.
W sobotę przypada pierwsza sobota miesiąca, modlitwy do Niepokalanego Serca Maryi, oraz za matki oczekujące potomstwa będą po Mszy o 7.00. Odwiedziny chorych z Komunią świętą będą także w sobotę 1 lutego od godz. 10.00.
W przyszłą niedzielę 2 lutego przypada Święto Ofiarowania Pańskiego, Matki Bożej Gromnicznej, na każdej Mszy świętej poświęcenie świec – gromnic.
Zachęcamy do trwającej w naszym kościele adoracji Najśw. Sakramentu; w środy i soboty od g. 17.30 do 18.00.
Sprzątanie kościoła powierzamy w tym tygodniu parafianom z ul. Kr. Jadwigi n-y: 39, 40, 51, 53.
Pod koniec ubiegłego roku odbyły się wybory do Parafialnej Rady Duszpasterskiej. Zgłoszono kilkunastu kandydatów, w przeważającej liczbie dotychczas działających w Radzie. Po rozmowach z kandydatami Ks. Proboszcz powołał, Radę która liczy 12 osób. Osoby te podejmują się reprezentować parafian i służyć radą Ks. Proboszczowi. Skład Rady na kolejne 4 lata jest następujący: Baran Aleksy, Gniadek Dorota, Kaim Piotr, Kotarba Helena, Kotarba Wilhelm, Marszalik Stanisław, Nocuń Aleksandra, Sokorska Joanna,
Sroczyński Paweł, Synowiec Bogdan, Synowiec Kazimierz, Wilk Jadwiga. Pierwsze w tym składzie spotkanie Rady Parafialnej będzie 4 lutego o g. 19.00.
Dzieciom i młodzieży, nauczycielom życzymy dobrych i udanych ferii zimowych.
Na nowy tydzień niech Pan Bóg wszystkim błogosławi. Szczęść Boże!