Dzisiaj, w niedzielę Chrztu Pańskiego, kończy się liturgiczny okres Bożego Narodzenia, jednak tradycyjnie kolędować będziemy do 2 lutego, do Święta Matki Bożej Gromnicznej.
Na Nieszpory zapraszamy dzisiaj o godz. 15.00.
W liturgii Kościoła w sobotę przypada wspomnienie św. Antoniego opata.
W piątek po Mszy wieczornej koronka do Bożego Miłosierdzia.
Dziękujemy za pomoc w sprzątaniu kościoła, za ofiary na ten cel złożone, a w tym tygodniu prosimy parafian z ul.Kr. Jadwigi n-y: 29, 33, 34, 34a, 36a.
Kończymy w tym tygodniu kolędę – wizytę duszpasterską. Jeśli ktoś nie mógł w wyznaczonym terminie przyjąć księdza, może zgłosić się do zakrystii i ustalić inny termin.
Ks. Proboszcz:
Ul. Św. Stanisława numery parzyste od 4 do 34 – poniedziałek od g. 14.00.
Ul. Św. Stanisława numery nieparzyste od 1 do 57 – wtorek od 14.00
Ks. Wikariusz
Ul. Podgórska i Wąska – poniedziałek – od g. 14.00
Pragniemy podziękować wszystkim organizatorom i uczestnikom Drugiego Orszaku Trzech Króli, który przeszedł 6 stycznia, ulicami naszego miasta i gminy. Ponad 500 osób wraz ze swoimi duszpasterzami; z Rzeszotar, z Wrząsowic, z Olszowic i ze Świątnik oddało cześć Jezusowi Narodzonemu w Betlejem. Za zabezpieczenie trasy przemarszu dziękujemy policji i strażakom, za wspólne kolędowanie świątnickiej orkiestrze oraz zespołowi „Sine Nomine” z Wieliczki, tym którzy przygotowali scenę nagłośnienie, Świątnickiemu Centrum Kultury, a także przygotowującym ciasto, herbatę; barszcz ofiarowała restauracja „7”. Mamy nadzieję, że orszak będzie kontynuowany w następne lata.
Młodzież dziękuje za ofiary złożone przy nabywaniu kadzidła i kredy; zebrali 1.620 zł.
Na koncert noworoczny zaprasza orkiestra świątnicka – dzisiaj, o godz. 17.00 do hali widowiskowo-sportowej.

Na nowy tydzień niech Pan Bóg wszystkim błogosławi. Szczęść Boże!