Dzisiejsza uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego, przypomina nam o celu naszego życia, jakim jest niebo, gdzie Jezus oczekuje na każdego człowieka. Od dzisiaj do przyszłej niedzieli, modlić się będziemy o dary Ducha Świętego, które mają nas umocnić w wyznawanej wierze, szczególnie w tym trudnym okresie pandemii koronawirusa. W przyszłą niedzielę przypada Uroczystość Zesłania Ducha Świętego – Zielone Świątki.
Przed nami ostatni tydzień maja, zapraszamy na nabożeństwa majowe, odprawiane codziennie po wieczornej Mszy świętej.
Przypominamy, że w naszym kościele, ze względu na epidemię koronawirusa, zarówno w niedzielę jak i w tygodniu może być 48 osób na nabożeństwie.
Zachęcamy wszystkich wiernych, aby korzystali z posługi duszpasterskiej w tygodniu; można przystąpić do sakramentu spowiedzi i Komunii świętej, jeszcze w czasie wielkanocnym / trwa on do 7 czerwca/.
W naszym kościele Msze św. są rano o 7.00 i wieczorem o 18.00. Przed każdą Mszą świętą jest okazja do spowiedzi. Nabożeństwo majowe jest codziennie po wieczornej Mszy św. Transmitujemy z naszego kościoła codziennie nabożeństwo majowe, oraz Msze św. w niedziele o 8.00 i 10.30.
W Liturgii Kościoła w we wtorek przypada św. Filipa Nereusza, kapłana, w piątek św. Urszuli Ledóchowskiej, dziewicy.
Jeszcze trwamy w radości wspomnienia 100 rocznicy urodzin św. Jana Pawła II. Dzisiaj na Mszy św. o 10.30, Pani Burmistrz Miasta i Gminy Świątniki Górne, Małgorzata Duży, złoży w darze ryngraf od mieszkańców miasta, upamiętniający to wydarzenie. Jutro czyli w poniedziałek będziemy mieli w naszym kościele relikwie krwi św. Jana Pawła II, które na cały dzień otrzymali Rycerze Jana Pawła II, których krakowskim komandorem jest nasz parafianin Andrzej Malec. Można będzie w poniedziałek w ciągu dnia przyjść do kościoła i pomodlić się przy relikwiach, przez wstawiennictwo św. Jana Pawła II. Kościół w poniedziałek będzie otwarty od g. 6.30 do 19.00.
Sprzątanie kościoła powierzamy na ten tydzień parafianom z ul. Bielowicza nr-y 25, 26, 29, 30, 30A. Wszystkim, którzy wspomagają ofiarami potrzeby naszej parafii składamy serdeczne „Bóg zapłać”.
Szkoła Muzyczna w Świątnikach Górnych, prosiła o przekazanie informacji, że zapisy do szkoły muzycznej trwają do 31 maja. Informacje szczegółowe na stronie internetowej szkoły.

Wszystkim życzymy dobrego tygodnia i opieki Bożej Opatrzności. Szczęść Boże!