Przed nami tydzień ważnych świąt maryjnych i uroczystości patriotycznych. W tym czasie pandemii, zagrożeń, lęków;  dodatkowo jesteśmy jako katolicy obrażani w imię tzw. wolności słowa; szydzi się i drwi z ludzi religijnych. Po akcie profanacji figury Chrystusa Zbawiciela przed warszawskim kościołem Świętego Krzyża na Krakowskim Przedmieściu trudno  nie reagować, nie wyrażać emocji, od bólu po złość, skoro po raz kolejny zbezczeszczono naszą świętość. W obliczu takich prowokacyjnych sytuacji katolicy mają prawo do obrony wiary i obowiązek zamanifestowania swojego sprzeciwu wobec gwałtownego zwalczania religii.  / tygodnik „Niedziela”/.

W liturgii Kościoła w poniedziałek czcić będziemy św. Wawrzyńca, diakona, męczennika, a w czwartek 13 sierpnia, przypada Święto Matki Bożej Kalwaryjskiej, jak również kolejne wspomnienie objawień Matki Bożej w Fatimie. Nabożeństwo Fatimskie będzie w czwartek  o godz. 18.00 – Msza święta z kazaniem, różaniec – poprowadzi Ks. Henryk Kamiński.

W piątek wspomnienie św. Maksymiliana Kolbe, kapłana męczennika, przed Mszą św. wieczorną różaniec za zmarłych polecanych w wypominkach rocznych.

W sobotę, 15 sierpnia, przypada Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny, Matki Bożej Zielnej. Msze Święte, w sobotę  o godz. 8.00, 10.30, 12.00 i 15.30. Błogosławieństwo ziół i kwiatów, po każdej Mszy Świętej.

15 sierpnia to także 100-lecie zwycięskiej Bitwy Warszawskiej, określanej mianem „cudu nad Wisłą” i uznawanej za jedną z przełomowych bitew w historii świata, która zadecydowała o zachowaniu przez Polskę niepodległości i uratowaniu Europy przed bolszewizmem.  Na tę pamiątkę jak i na pamiątkę 100-lecia odzyskania niepodległości przez Polskę, postawiliśmy na cmentarzu – przy wejściu głównym obelisk z krzyżem i ryngrafem, pamięci tych którzy oddali życie za wolność Ojczyzny. Poświęcenie tego krzyża i modlitwa za Ojczyznę  będzie w piątek o g. 19.00 na cmentarzu. Wszystkim którzy pomagali w pracach przy tym krzyżu, serdecznie dziękujemy.

Sprzątanie kościoła powierzamy w tym tygodniu  parafianom z  ul. Widokowej nr-y: 5, 6, 10, 16, 18.

Rada Parafialna przeprowadza dzisiaj kolejną zbiórkę na inwestycje parafialne. Są przygotowane skarbonki przy wejściu do kościoła; jeśli ktoś chce, aby zapisano jego ofiarę w księdze ofiarodawców niech na kopercie wpisze adres.

 

Na nowy tydzień niech Pan Bóg nas błogosławi i nas strzeże. Szczęść Boże!