Przed nami ostatni tydzień sierpnia. W liturgii Kościoła w poniedziałek przypada święto św. Bartłomieja, we wtorek św. Ludwika, w środę 26 sierpnia – Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej, w czwartek św. Moniki, w piątek św. Augustyna, a w sobotę wspomnienie męczeństwa św. Jana Chrzciciela.

W przyszłą niedzielę 30 sierpnia, chcemy podziękować Panu Bogu za dar chleba. Podobnie jak w ubiegłe lata, prosimy tych, którzy pieką chleb w domu, aby przynieśli w przyszłą niedzielę  upieczony bochenek chleba,  na sumę, na Mszę świętą o godz. 10.30. Te chleby złożymy przed ołtarzem i pobłogosławimy. Nie będziemy jednak dzielić się chlebem przed kościołem, ze względu na stan pandemii.

Rodziców dzieci, które 13 września mają przystąpić do Pierwszej Komunii świętej zapraszamy na spotkanie w przyszłą niedzielę o 16.30 do kościoła.

Już dzisiaj informujemy że nie będzie wspólnej Mszy świętej dla dzieci i młodzieży na rozpoczęcie roku szkolnego 1 września. Natomiast zachęcamy aby dzieci, młodzież, nauczyciele w przyszłą niedzielę 30 sierpnia, bądź w pierwszy piątek września, indywidualnie pomodlili się o szczęśliwy rok szkolny.

Dziękujemy za troskę o czystość świątyni w tym tygodniu, teraz prosimy parafian z ul. Ekologicznej nr 1, 4, 5, 9, 10A.

 

Życzymy wszystkim dobrego tygodnia i Bożej opieki. Szczęść Boże!