Gościmy dzisiaj Ks. Proboszcza Tomasza Pilarczyka z parafii św. Jana Pawła II z Krakowa – Nowego Ruczaju, który głosi kazania i zbiera ofiary na Mszach świętych. Powstała tam nowa parafia i budują kościół, a nasza parafia jest wyznaczona jako jedna z kilku wspomagających budowę powstającego kościoła pod wezwaniem św. Jana Pawła II.
Kościół w liturgii w tym tygodniu wspomina: w poniedziałek św. Mateusza, apostoła i ewangelistę, a w środę św. O.Pio, zakonnika.
Odpust w Sieprawiu ku czci św. Michała Archanioła będzie w przyszłą niedzielę, a sumę o 11.30 odprawi Ks. Arcybiskup Marek Jędraszewski.
Ks. Jan zaprasza rodziców dzieci z klas III, które przygotowują się do I Komunii św. na spotkanie we wtorek o 19.00 w kościele.
Sprzątanie w kościele powierzamy na bieżący tydzień parafianom z ul. Słonecznej.
Dziękujemy za złożone ofiary na inwestycje parafialne; Rada Parafialna zebrała 6.100 zł, a na konto wpłacono we wrześniu ponad 3.000 zł. W ostatnim tygodniu sprawdzane były krzyże na wieżach, zabezpieczono pozłacane kule odpowiednimi środkami, oraz wzmocniono mocowanie krzyży nad zakrystią i prezbiterium.
Prosimy zwrócić uwagę na cmentarzu na nagrobki, czy coś nie zginęło, bo ostatnio było włamanie do pomieszczenia gospodarczego grabarzy.
Diecezjalne spotkanie Róż Żywego Różańca będzie w Łagiewnikach w sobotę 26 września. Program w gablocie.
Przypominamy, że podczas Mszy św. i nabożeństw wierni w kościele powinni zachowywać dystans między sobą i stosować maseczki lub przyłbice zakrywające usta i nos.

Wszystkim życzymy dobrego tygodnia i Bożej opieki. Szczęść Boże!