Rozpoczęliśmy miesiąc maj, maryjny miesiąc. W obecnej sytuacji, pełnej cierpienia i udręki, w tej pandemii koronawirusa, która nadal trwa – pisze papież Franciszek – wołamy codziennie do Maryi i uciekamy się pod Jej obronę.
Nabożeństwa majowe w tygodniu będą o godz. 17.30, a w niedzielę i święta o godz. 15.00. Te nabożeństwa będą transmitowane w internecie.
Jutro, w poniedziałek 3 maja, Uroczystość Matki Bożej Królowej Polski. Matce Bożej Królowej Polski, powierzamy naszą Ojczyznę. Msze święte 3 maja tak jak w niedzielę, czyli o 8.00 10.30, 12.00 i 15.30.
W dalszym ciągu obowiązują obostrzenia związane z epidemią koronawirusa. Na Mszy świętej może być w naszym kościele zarówno w tygodniu jak i w niedzielę, od 4 maja maksymalnie 31 osób; wszyscy mają mieć zakryte usta i nos. Można też uczestniczyć w Mszach świętych w niedziele i święta na zewnątrz kościoła.
W liturgii Kościoła przypada we wtorek św. Floriana, męczennika, patrona strażaków – Msza święta w intencji strażaków z OSP Świątniki Górne będzie we wtorek o godz. 18.00. W środę będzie wspomnienie św. Stanisława Kazimierczyka, kapłana, w czwartek świętych apostołów Filipa i Jakuba, a w sobotę 8 maja uroczystość św. Stanisława Biskupa i Męczennika, Patrona Polski i naszej parafii.
Uroczystości odpustowe ku czci św. Stanisława w naszej parafii, będą w niedzielę 9 maja. Msze święte o 8.00, 10.30, 12.00, 15.30. Suma odpustowa będzie o godz. 12.00, a odprawi ją i kazania wygłosi Ks. Prałat Józef Niedźwiecki, emerytowany proboszcz parafii św. Maksymiliana w Oświęcimiu, obecnie rezydent w Niedźwiedziu. Procesji uroczystej nie będzie, tylko kapłan z Najśw. Sakramentem przejdzie wokół kościoła i pobłogosławi parafię.
Aby uzyskać odpust należy nawiedzić nasz kościół 8 lub 9 maja, przyjąć Komunię Świętą/ nawet duchowo wystarczy/ oraz pomodlić się w intencjach Ojca Świętego.
W piątek – przypada I piątek maja – spowiedź codziennie rano i wieczorem przed Mszą święta, a w piątek od 16.30 do 18.00. Chorych, których rodzina zgłosi – odwiedzimy w sobotę 8 maja od g. 9.00, a potem w I piątek czerwca.
Młodzież z klas VIII, która ma przystąpić w tym roku do bierzmowania zapraszamy na spotkanie w czwartek o godz. 16.00 do kościoła.
Rodziców dzieci, które 29 maja przystąpią do I Komunii św. zapraszamy na spotkanie w czwartek 6 maja o g. 19.00 do kościoła.
Czystość naszego kościoła powierzamy na ten tydzień kolejnym rodzinom z ul. Bruchnalskiego n-y: 52, 58, 66, 70, 72. Wszystkim, którzy troszczą się o nasz kościół w tym trudnym czasie serdecznie dziękujemy.
Gmina Świątniki Górne prosi poinformować, że został uruchomiony lokalny telefon zaufania. Szczegóły na stronie internetowej gminy.
Szkoła Muzyczna w Świątnikach Górnych prowadzi zapisy do szkoły na kolejny rok. Szczegóły na stronie internetowej szkoły.

Na nowy tydzień niech nam Pan Bóg błogosławi i niech nas strzeże. Szczęść Boże!