Dzisiejsza Uroczystość Zesłania Ducha Świętego kończy liturgiczny okres wielkanocny.
Jutro drugi dzień Zielonych Świąt, Święto Maryi, Matki Kościoła – Msze św. rano o 7.00 i wieczorem o 18.00.
Na nabożeństwa majowe zapraszamy w niedziele o g. 15.00, a w tygodniu o 17.30.
W liturgii Kościoła przypada w środę wspomnienie św. Filipa Nereusza, kapłana, w czwartek święto Jezusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana, a w przyszłą niedzielę Uroczystość Trójcy Przenajświętszej.
Pierwsza Komunia święta, dla dzieci z klas III, będzie w naszej parafii w najbliższą sobotę 29 maja – klasa IIIa o godz. 10.00, a klasa IIIb o godz. 12.00. Spowiedź dla tych dzieci i ich rodzin będzie w piątek od g. 15.30 do 17.30.
W Boże Ciało – w tym roku jeszcze ze względu na pandemię – procesja będzie tylko wokół kościoła. 3 czerwca, w czwartek, Msze będą o godz. 8.00, 10.00, 12.00 i 15.30. Po Mszy o godz. 10.00 będzie procesja wokół kościoła gdzie będą przygotowane cztery ołtarze przy których będą odczytane ewangelie i błogosławieństwo Najśw. Sakramentem.
Pierwszy ołtarz będzie przy „Betanii” – o przygotowanie tego ołtarza prosimy parafian z ul. Bielowicza numery 1- 39 i ul. Ekologiczna, Stroma.
Drugi ołtarz będzie przy ogrodzeniu naprzeciwko zakrystii; prosimy parafian z ul. Bielowicza numery od 40 do końca, oraz z ul. Na Wzgórzu, Myślenicka, Słoneczna, Widokowa.
Trzeci ołtarz przy figurze św. Józefa; prosimy parafian z ul. Św. Stanisława, Polna, Południowa, Targowa, J. Kotarby.
Czwarty ołtarz będzie przed kościołem, przy krzyżu misyjnym – prosimy parafian z ulic: Wąska, Metalowców, Podgórska, Ogrodowa, Świątników Wawelskich, Królowej Jadwigi.
Radę Parafialną zapraszamy na spotkanie w czwartek o godz. 19.00.
Sprzątanie kościoła powierzamy na ten tydzień parafianom z ul. Spokojnej nr-y 5a,5d, 6, 7, 8. Wszystkim, którzy wspomagają ofiarami potrzeby naszej parafii składamy serdeczne „Bóg zapłać”.
Z urzędu Gminy prosili przekazać, że porady dotyczące dofinansowania wymiany kotłów, ociepleń budynków, odnawialnych źródeł energii odbędą się 26 maja – w środę w budynku gminy.

Wszystkim życzymy dobrego tygodnia i Bożego błogosławieństwa. Szczęść Boże!