Dzisiaj przypada Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny, Matki Bożej Zielnej. Maryja z duszą i ciałem została wzięta do nieba, co było potwierdzeniem Jej świętości. Uroczystość Wniebowzięcia uświadamia nam, że mamy w niebie wielką Orędowniczkę, której możemy powierzać naszą codzienność oraz przyszłość. Dzisiaj także przynosimy do kościoła do poświęcenia bukiety złożone ze zbóż, warzyw, owoców, kwiatów i ziół. Te bukiety poświęcimy na zakończenie Mszy świętej.
15 sierpnia w dziejach Polski zapisał się jako jeden z najważniejszych dni. Tego dnia 1920 roku Polacy odnieśli wielkie zwycięstwo w Bitwie Warszawskiej podczas wojny polsko-bolszewickiej. Na pamiątkę tych wydarzeń obchodzone jest dzisiaj także Święto Wojska Polskiego.
W liturgii Kościoła w tym tygodniu przypada: w poniedziałek wspomnienie św. Stefana, króla, we wtorek św. Jacka, kapłana, patrona naszej archidiecezji, w piątek św. Bernarda, w sobotę św. Piusa X, papieża i św. Joanny.
Msze święte w tygodniu w czasie wakacji – poniedziałek – 18.00, wtorek – 7.00, środa – 18.00, w czwartek o 7.00 , w piątek 18.00 i Koronka do Bożego Miłosierdzia , a w sobotę o 7.00 i 18.00.
Zachęcamy do trwającej w naszym kościele adoracji Najśw. Sakramentu; w środy i soboty od g. 17.30 do 18.00.
Uroczystości odpustowe w Kalwarii Zebrzydowskiej będą od piątku od 20 sierpnia, a zakończone będą w niedzielę 22 sierpnia. W przyszłą niedzielę o godz. 11.00 uroczysta suma odpustowa, a jedną z intencji mszalnych będzie modlitwa za pielgrzymów z naszej parafii, którzy byli na Drodze Krzyżowej w ostatnią niedzielę lipca.
Sprzątanie kościoła powierzamy w tym tygodniu parafianom z ul. Granicznej n-y: 77, 77a, 77b, 79, 91.
Pielgrzymka z Podstolic do Kalwarii zatrzyma się przy naszym kościele w czwartek ok g. 8.30.
Rozpoczął się etap przebudowy schodów do kościoła z budową rampy wjazdowej dla wózków osób niepełnosprawnych. Prosimy o zachowanie ostrożności przy wchodzeniu i wychodzeniu z kościoła. Dziękujemy za ofiary na inwestycje złożone w ubiegłą niedzielę: Rada Parafialna zebrała 6.110 zł, a na konto wpłacono w sierpniu 3.650 zł.
Urząd Miasta i Gminy Świątniki Górne informuję o możliwości szczepienia jednodawkową szczepionką Johnson&Jonhson w dniu dzisiejszym, w godzinach od 9.00 do 16.00 w budynku Centrum Kultury w Świątnikach Górnych, w remizie.

Wszystkim życzymy dobrego tygodnia i Bożego błogosławieństwa. Szczęść Boże!

Na poniższych rysunkach można obejrzeć jak będzie wyglądała przebudowa schodów do kościoła

KŚG-ELEWACJA PD., ZACH. KŚG-ELEWACJA PN., WSCH. KŚG-RZUT