W liturgii Kościoła w tym tygodniu przypada:
w poniedziałek – św. Róży z Limy,
we wtorek – świętego Bartłomieja apostoła/ odpust w Mogilanach w przyszłą niedzielę/
w środę – św. Ludwika, króla
w czwartek – Uroczystość Matki Bożej Częstochowskiej
w piątek – św. Moniki
w sobotę – św. Augustyna, biskupa, doktora Kościoła
Msze święte w tygodniu – w poniedziałek o 18.00, we wtorek o 7.00, w środę o 18.00, a od tego czwartku, od 26 sierpnia już codziennie rano o g. 7.00 i wieczorem o 18.00.
Zachęcamy do trwającej w naszym kościele adoracji Najśw. Sakramentu; w środy i soboty od g. 17.30 do 18.00.
W przyszłą niedzielę 29 sierpnia, chcemy podziękować Panu Bogu za dar chleba. Podobnie jak w ubiegłe lata, prosimy tych, którzy pieką chleb w domu, aby przynieśli w przyszłą niedzielę upieczony bochenek chleba, na sumę, na Mszę świętą o godz. 10.30. Te chleby złożymy przed ołtarzem i poświecimy. Po Mszy świętej, przed kościołem, będziemy się dzielić tym poświęconym chlebem.
Sprzątanie kościoła powierzamy w tym tygodniu parafianom z ul. Krakowskiej n-y: 1, 6, 6a, 12, 14, 15.
„Teatr po Latach” zaprasza na spektakl poetycko-muzyczny „I cóż tam robisz Karolu, na niebie” dzisiaj o g. 17.00 do Centrum Kultury w Świątnikach Górnych.
Dziękujemy zespołowi Caritas za pomoc przy przyjęciu pielgrzymów idących z Podstolic do Kalwarii.

Pielgrzymka do Kalwarii Zebrzydowskiej, która zgromadzi na wspólnej modlitwie: Ruch Światło-Życie, Domowy Kościół, Służbę Liturgiczną Ołtarza, Ruch Apostolstwa Młodzieży, Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży, Duszpasterstwo Młodzieży Archidiecezji Krakowskiej odbędzie się 28 sierpnia 2021 r. (sobota) o godz. 10.00.
Trwa przebudowa schodów wejściowych do kościoła z budową rampy wjazdowej dla wózków osób niepełnosprawnych. Prosimy o zachowanie ostrożności przy wchodzeniu i wychodzeniu z kościoła.

Wszystkim życzymy dobrego tygodnia i Bożego błogosławieństwa. Szczęść Boże!