Dzisiaj Kościół ogłasza dwoje nowych polskich błogosławionych: Ks. Kardynała Stefana Wyszyńskiego i Matkę Elżbietę Różę Czacką.
W tym tygodniu w liturgii Kościoła przypada: w poniedziałek św. Jana Chryzostoma, biskupa, dr-a Kościoła, we wtorek święto Podwyższenia Krzyża Świętego, w środę Matki Bożej Bolesnej, w czwartek świętych męczenników Cypriana i Korneliusza, a w sobotę św. Stanisława Kostki, zakonnika.
W poniedziałek 13 września kolejne wspomnienie objawień Matki Bożej w Fatimie. Na nabożeństwo fatimskie zapraszamy w poniedziałek o godz. 18.00 – Msza święta z kazaniem i różaniec. Procesji nie będzie ze względu na prowadzone prace przy schodach do kościoła.
Pielgrzymi do Częstochowy wyjeżdżają we wtorek o godz. 9.30 od strażnicy.
W piątek Koronka do Bożego Miłosierdzia po wieczornej Mszy świętej.
Dziękujemy za troskę o czystość świątyni w tym tygodniu, teraz prosimy parafian z ul. Modrzewiowej n-y 8, 9, 10, 11, 13, 15.
Trwają prace przy przebudowie schodów do kościoła, dzisiaj Rada Parafialna zbiera ofiary na tę inwestycję. Wszystkim ofiarodawcom składamy serdeczne : „Bóg zapłać”.
Radę Parafialną zapraszamy na spotkanie w czwartek o godz. 19.00.
Życzymy wszystkim dobrego tygodnia i Bożej opieki. Szczęść Boże!