„Spotkaliśmy Jezusa, więc głosimy” – to hasło dzisiejszej Niedzieli Misyjnej i rozpoczętego Tygodnia Misyjnego. Tydzień Misyjny to czas modlitwy i odnowy ducha misyjnego w parafiach i w rodzinach.
W tym ostatnim tygodniu października, zapraszamy na nabożeństwa różańcowe – dzisiaj o 15.00, a w tygodniu o 17.30.
Dzisiaj na Mszy o godz. 12.00 zaśpiewa dziecięcy zespół z Wieliczki. Po Mszy można będzie nabyć płytę tego zespołu z piosenkami religijnymi.
W liturgii Kościoła w czwartek przypada św. Apostołów Szymona i Judy Tadeusza.
Już dzisiaj informujemy, że 1 listopada, w Uroczystość Wszystkich Świętych, w przyszły poniedziałek, Msze Święte w kościele będą o godz. 8.00 i 10.30, 12.00, popołudniu Nieszpory o godz. 14.00, a potem planujemy procesję na cmentarz – tam o 14.30 – modlitwa za zmarłych z wypominkami i o godz. 15.00 Msza święta polowa na cmentarzu przy krzyżu / o ile pogoda pozwoli /. Mszy świętej o 15.30 w kościele już nie będzie.
2 listopada, w Dzień Zaduszny, Msze Święte będą o godz. 7.00, 9.00 oraz o godz.18.00 – ta Msza święta będzie za zmarłych w tym roku parafian. Na Mszy 2 listopada o g. 18.00 zagra orkiestra dęta z Byszyc. 2 listopada różaniec za zmarłych o godz. 20.00 – na cmentarzu, przy krzyżu.
Pamiętamy w tych dniach o naszych zmarłych, którym możemy ofiarować odpusty. Każdy, kto nawiedzi kościół lub cmentarz w dniach 1 i 2 listopada może uzyskać odpust i ofiarować go za zmarłych. Zaś nawiedzając cmentarz w dniach od 1 do 8 listopada możemy uzyskać odpust i ofiarować go za dusze w czyśćcu cierpiące. Warunkiem uzyskania odpustu 1 i 2 listopada jest przyjęcie Komunii i modlitwa w intencjach Ojca Świętego, a w pozostałe dni modlitwa na cmentarzu za zmarłych. Ze spowiedzi można skorzystać w tym tygodniu od 17.00 do 18.00.
Od 1 do 8 listopada, przed każdą Mszą świętą będą wypominki jednorazowe za zmarłych poleconych naszej modlitwie, a nowe wypominki roczne będą od niedzieli 7 listopada. Na wypominki przyjmujemy w zakrystii.
Stowarzyszenie Przyjaciół Świątnik Górnych organizuje tradycyjną kwestę do puszek, na naszym cmentarzu; w dniach 31 października i 1 listopada. Zebrane pieniądze będą przeznaczone na renowację figury Matki Bożej, która znajduje się przy głównej bramie cmentarza.
Dziękujemy za dbanie o czystość naszej świątyni w tym tygodniu, a teraz prosimy kolejnych parafian z ulicy ul. Różanej n-y: 27, 29, 30, 32, 34.
Ostatnio zmarła z naszej parafii + Gabriela Kotarba lat 86. Wieczne odpoczywanie racz jej dać Panie.

Życzymy wszystkim dobrego tygodnia i Bożej opieki. Szczęść Boże!