NIEDZIELA  – ROCZNICA POŚWIĘCENIA KOŚCIOŁA  31.X.2021

Dzisiejsza, ostatnia niedziela października jest obchodzona jako rocznica poświęcenia kościoła własnego, czyli parafialnej świątyni, w której gromadzimy się jako wspólnota ochrzczonych, aby słuchać słowa Bożego, zanosić modlitwy błagalne, wielbić Boga, a przede wszystkim sprawować sakramenty i gdzie przechowuje się Najświętszy Sakrament Eucharystii.
Na ostatnie nabożeństwo różańcowe zapraszamy dzisiaj o godz. 15.00 – modlić się będziemy za naszych zmarłych.
Jutro, w poniedziałek, 1 listopada w Uroczystość Wszystkich Świętych, Msze Święte będą w kościele o godz. 8.00 i 10.30 i 12,00, popołudniu Nieszpory o godz. 14.00, a potem procesja na cmentarz – tam o 14.30 – modlitwa za zmarłych z wypominkami i o godz. 15.00 Msza święta polowa na cmentarzu przy krzyżu / o ile pogoda pozwoli /. Mszy świętej o 15.30 w kościele już nie będzie.
2 listopada, w Dzień Zaduszny, Msze Święte będą o godz. 7.00, 9.00 oraz o godz.18.00 – ta Msza święta będzie za zmarłych w tym roku parafian. Na Mszy 2 listopada o g. 18.00 zagra orkiestra dęta z Byszyc. Także 2 listopada, zapraszamy na różaniec za zmarłych o godz. 20.00 – na cmentarzu, przy krzyżu.
Stolica Apostolska ze względu na trwający czas pandemii, przedłużyła na cały listopad możliwość uzyskania odpustu za zmarłych. Kościół zachęca do ofiarowania odpustów za zmarłych – niekoniecznie muszą być to osoby nam znane, nie musimy wymieniać konkretnego imienia – wystarczy ofiarować odpust w intencji osoby zmarłej, która tego odpustu potrzebuje. Po jednej Komunii świętej i jednej modlitwie w intencjach papieża – możemy ofiarować tylko jeden odpust zupełny.
Do 7 listopada, przed każdą Mszą świętą będą wypominki jednorazowe za zmarłych poleconych naszej modlitwie, a nowe wypominki roczne będą od niedzieli 7 listopada. Na wypominki przyjmujemy jeszcze w zakrystii.
Stowarzyszenie Przyjaciół Świątnik Górnych organizuje kwestę do puszek, na naszym cmentarzu; dzisiaj i 1 listopada. Zebrane pieniądze będą przeznaczone na renowację figury Matki Bożej, która znajduje się przy głównej bramie cmentarza.
Młodzież z klas VIII, która przygotowuje się do bierzmowania zapraszamy na Mszę świętą w czwartek 4 listopada o godz. 18.00. Na tej Mszy świętej młodzież złoży wyznanie wiary. Zapraszamy też rodziców tej młodzieży.
Kolejna Adoracja Najśw. Sakramentu z modlitwą za naszych parafian i bliskich, którzy odeszli od Boga, od Kościoła, będzie w czwartek od g. 20,00 do 21.00. Modlitwę ubogaci śpiew scholii młodzieżowej.
W piątek – pierwszy piątek listopada – spowiedź rano przed Mszą św. i po południu od 16.30. Chorych zgłoszonych odwiedzimy w piątek od g. 9.00.
W sobotę – pierwsza sobota miesiąca – modlitwa do Niepokalanego Serca Maryi oraz za matki oczekujące dziecka – po Mszy o 7.00. Adoracja Najśw. Sakramentu – w piątek w czasie spowiedzi oraz w sobotę od 17.30 do 18.00. Kancelaria w tym tygodniu czynna będzie tylko w sobotę.
Dziękujemy za dbanie o czystość naszej świątyni w tym tygodniu, a teraz prosimy kolejnych parafian z ulicy ul. Różanej n-y: 36, 38, 40, 42, 44.
W minionym tygodniu odbyły się w naszej parafii pogrzeby: +Ireny Popow lat 71, +Mariana Niedrygasa lat 67, +Jerzego Słomki lat 73, +Heleny Ślusarczyk lat 82. Wieczne odpoczywanie racz im dać Panie. Na te dni zadumy i modlitwy niech Pan Bóg nam błogosławi. Szczęść Boże!

UROCZYSTOŚĆ WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH   1  LISTOPADA

 MSZE ŚWIĘTE W  KOŚCIELE 

 GODZ.  8.00, 10.30 i 12.00

 NIE BĘDZIE MSZY ŚWIĘTEJ  O GODZ.  15.30.

  14.00 – NIESZPORY W KOŚCIELE, POTEM PROCESJA NA CMENTARZ

     14.30 –PROCESJA PO CMENTARZU Z MODLITWĄ ZA ZMARŁYCH

     15.00 – MSZA ŚWIĘTA NA CMENTARZU, PRZY KRZYŻU

  2.XI. – DZIEŃ ZADUSZNY

MSZE ŚW. W KOSCIELE 7.00, 9.00 i 18.00 / Za zmarłych w tym roku /

GODZ. 20.00 – RÓŻANIEC ZA ZMARŁYCH NA CMENTARZU