Obchodzona dziś Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata kończy rok liturgiczny. Jest wezwaniem do podsumowania mijającego roku i dobrego przygotowania do rozpoczynającego się za tydzień Adwentu.
W liturgii Kościoła w poniedziałek przypada wspomnienie św. Cecylii, dziewicy i męczennicy, w środę świętych Męczenników Wietnamskich, a w czwartek św. Katarzyny.
Na Nieszpory zapraszamy dzisiaj o godz. 15.00.
Zachęcamy do indywidualnej modlitwy w czasie adoracji Najśw. Sakramentu, która jest w naszym kościele w środy i w soboty od 17.30 do 18.00.
W przyszłą niedzielę 28 listopada, rozpocznie się Adwent – czas radosnego oczekiwania na Święta Bożego Narodzenia. Roraty będą w tygodniu o godz. 7.00.
Pobłogosławione opłatki na stół wigilijny będą od przyszłej niedzieli w kościele. Opłatki, jak co roku, będzie można nabywać u Pani Organistki, przy stoliku pod chórem.
Zespół Caritas będzie rozprowadzał świece – wigilijne dzieło pomocy dzieciom. Ofiary za duże świece 13 zł, a za małe 7 zł oddajemy do Krakowskiego Caritasu, a jeśli ktoś da więcej to zostanie dla potrzebujących w naszej parafii.
Sprzątanie w kościele, w tym tygodniu, powierzamy kolejnym rodzinom z ul. Ks. St. Koniecznego, n-y: 11, 13, 14, 15, 16. Za złożone ofiary na sprzątanie, serdecznie dziękujemy.
Dziękujemy za ofiary składane na inwestycje parafialne – Rada Parafialna zebrała w ubiegłą niedzielę 11.775 zł, a na konto wpłacono w listopadzie 7.650 zł. Wszystkim ofiarodawcom dziękujemy i polecamy ich Bogu w naszej modlitwie.
W poniedziałek przypada wspomnienie św. Cecylii, patronki muzyki kościelnej. Z tej okazji, najpierw dziękujemy Pani Izabeli – naszej organistce, chórowi męskiemu „Credo”, scholii dziecięcej i młodzieżowej, za ich śpiew i zaangażowanie w liturgię i życzymy im zdrowia i wszelkiej Bożej opieki przez wstawiennictwo św. Cecylii. W poniedziałek na Mszy o 18.00 zaśpiewa nasz chór „Credo”.
Ostatnio zmarła z naszej parafii +Paulina Bodzoń lat 89. Wieczne odpoczywanie racz jej dać Panie..

W nowym tygodniu niech Pan Bóg wszystkim błogosławi, niech nas strzeże.
Szczęść Boże!