Kończy się miesiąc styczeń, nadal trwamy na modlitwie o ustanie epidemii koronawirusa, za chorych, lekarzy, pielęgniarki. Nadal obowiązują obostrzenia sanitarne – zasłanianie ust i nosa, dezynfekcja rąk.
Na Nieszpory zapraszamy dzisiaj o godz.15.00.
W liturgii Kościoła przypada – w poniedziałek wspomnienie św. Jana Bosko, kapłana, w środę 2 lutego Święto Matki Bożej Gromnicznej, w czwartek św. Błażeja, patrona od chorób gardła – święcimy jabłka; w sobotę św. Agaty – święcimy chleb i wodę.
Święto Ofiarowania Pańskiego – Matki Bożej Gromnicznej, przypada w środę, 2 lutego. Msze święte będą w środę o godz. 7.00, 16.00 i 18.00; na każdej Mszy świętej poświęcenie świec – gromnic. Składka z 2 lutego, przeznaczona będzie na pomoc zakonom kontemplacyjnym. Transmitować będziemy 2 lutego Mszę świętą o godz. 18.00, a w niedzielę transmitujemy Mszę św. o godz. 10.30.
W piątek – pierwszy piątek miesiąca – spowiedź przed Mszą św. rano, oraz po południu od 16.30 do 18.00. W czasie spowiedzi wystawienie Najśw. Sakramentu zakończone przed godziną 18.00 śpiewem litanii do Serca Pana Jezusa. Chorych z Komunią św. jeszcze nie odwiedzamy ze względu na pandemię, chyba że rodzina poprosi o Komunię dla chorego.
W sobotę po Mszy świętej o 7.00 – modlitwy do Niepokalanego Serca Maryi i za matki oczekujące potomstwa – I sobota miesiąca.
Sprzątanie kościoła powierzamy w tym tygodniu parafianom z ul.Kr. Jadwigi, n-y: 29, 33, 34, 34a, 36 b.
Ks. Adam Kudłacik, który przez ostatnie dwa miesiące pomagał nam w parafii, niespodziewanie został przeniesiony do Sanktuarium Matki Bożej w Ludźmierzu, jako spowiednik. Dziękujemy Ks. Adamowi za jego posługę wśród nas i czekamy na następcę Ks. Adama. Na razie jak poprzednio z Ks. Rezydentem będziemy prowadzili duszpasterstwo.
Ze względu na naukę dzieci i młodzieży w domu z powodu pandemii, nie będzie spotkań przy parafii, ani dla dzieci pierwszokomunijnych ani dla przygotowujących się do bierzmowania. Prawdopodobnie po 15 lutego wznowimy spotkania.

Wszystkim życzymy zdrowia, dobrego tygodnia i Bożego błogosławieństwa.
Szczęść Boże!