Czas Wielkiego Postu to czas refleksji nad męką Zbawiciela. Zapraszamy na nabożeństwa pasyjne: „Gorzkie Żale” z kazaniem pasyjnym – dzisiaj o 15.00, a potem Msza o godz. 15.45. Składka na „Gorzkich Żalach” jest przeznaczona na kwiaty do Bożego Grobu i na dekoracje wielkanocną. „Droga Krzyżowa” w piątek o 17.15 oraz o 19.30 a także w niedzielę po Mszy o 8.00.
W ten piątek na Drogę Krzyżową o godz. 19.30, zapraszamy małżeństwa; w ich intencji będzie Droga Krzyżowa, a towarzyszyć jej będzie śpiew, organy, skrzypce. Zapraszamy małżeństwa i młodzież na tę ciekawą propozycję modlitwy z Chrystusem Ukrzyżowanym – piątek godz. 19.30.
W naszym kościele trwa adoracja Najśw. Sakramentu w środy i soboty od g. 17.30 do 18.00. Także codziennie przed wieczorną Mszą świętą – jest odmawiany różaniec o pokój i za Ukrainę.
W piątek 25 marca, przypada Uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Jest to Dzień Świętości Życia. Zachęcamy, aby od podjąć adopcję duchową dziecka poczętego, a nienarodzonego. Podejmujący duchową adopcję, zobowiązuje się do odmawiania jednej tajemnicy różańca świętego oraz specjalnej modlitwy, codziennie, przez 9 miesięcy, w intencji nienarodzonych dzieci. Kto podejmie taką adopcję duchową, niech wypełni deklarację i w piątek na Mszy o godz. 7.00 lub 18.00 – rozpocznie to duchowe dzieło. Deklaracje są na półkach z prasą katolicką – wypełnione deklaracje proszę składać na ołtarzu Matki Bożej. W piątek z racji Uroczystości Zwiastowania nie obowiązuje post od pokarmów mięsnych.
Spotkanie młodzieży przed bierzmowaniem – w czwartek o 16.30 w kościele.
Poświęcenie modlitewników dla dzieci z klas III – w sobotę na Mszy św. o godz. 16.00.
Dziękujemy za ofiary składane na sprzątanie kościoła, a na bieżący tydzień troskę o kościół powierzamy parafianom z ul. Metalowców n-y: 1, 2, 4, 9, 11.
Podziękowania składamy za ofiary złożone na inwestycje parafialne – Rada Parafialna zebrała 7.400 zł, a na konto wpłacono w marcu 4.490 zł. Na pomoc Ukrainie przekazaliśmy kolejne 1.200 zł. Bóg zapłać wszystkim ofiarodawcom.

Na nowy tydzień życzymy wszystkim zdrowia i Bożego błogosławieństwa.
Szczęść Boże!

zał.-nr-1-Zaprosznie-Dzień-Świętości-Życia