Trwamy na modlitwie o pokój na Ukrainie oraz za ofiary tej okrutnej wojny. Zachęcamy wszystkich do udziału w nabożeństwach wielkopostnych. Nabożeństwo „Gorzkich Żali” z kazaniem pasyjnym, dzisiaj i w każdą niedzielę Wielkiego Postu o godz. 15.00, po zakończeniu nabożeństwa o godz. 15.45 Msza święta. Na Gorzkich Żalach zbierane będą ofiary na dekorację Ciemnicy i Bożego Grobu.
Droga Krzyżowa w piątek – godz. 17.15, oraz o 19.30, a także od następnej niedzieli po Mszy o godz. 8.00.
W piątki Wielkiego Postu Msza św. poranna odprawiana będzie przy ołtarzu Krzyża Pana Jezusa, a nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę o 18.00 przy ołtarzu Matki Bożej Łaskawej.
We wtorek 8 marca przypada 8 rocznica śmierci byłego proboszcza Ks. Kan. Stanisława Czulaka.
W czwartek rozpocznie się nowenna do św. Józefa, którą będziemy odmawiali po Mszy porannej przez 9 dni, do 19 marca do uroczystości św. Józefa.
Klasy VIII będą miały spotkanie przed bierzmowaniem w czwartek o 16.30 w kościele.
Rada Parafialna w przyszłą niedzielę będzie zbierała ofiary na inwestycje parafialne. Jeśli pogoda pozwoli to rozpocznie się obkładanie schodów wejściowych do kościoła granitem.
Dziękujemy za ofiary składane na sprzątanie kościoła, a na bieżący tydzień troskę o kościół powierzamy parafianom z ul. Podgórskiej nr-y: 17, 22, 24, 26.
Serdeczne podziękowania składamy za ofiary złożone na uchodźców z Ukrainy – przekazaliśmy do Caritasu z naszej zbiórki – 18.600 zł. Są jeszcze wystawione puszki, można tam dalej składać ofiary na pomoc udręczonym przez wojnę na Ukrainie.
Na polecenie Ks. Arcybiskupa Marka Jędraszewskiego pomagają nam będą w niedziele w posłudze duszpasterskiej Księża z Krakowskiego Seminarium Duchownego.
Dzisiaj gościmy w naszej parafii wolontariuszy Salezjańskiego Wolontariatu Misyjnego „Młodzi Światu” z Krakowa. Podzielą się oni z nami świadectwem pracy na misjach /teraz przed błogosławieństwem/. Po Mszy świętej będzie możliwość nabycia pamiątek przywiezionych z krajów misyjnych.

Na nowy tydzień niech Pan Bóg wszystkim błogosławi. Szczęść Boże!

zał.-nr-1-List-Pasterski-Metropolity-na-Wielki-Post