W dzisiejszą Niedzielę Miłosierdzia, zachęcamy, po Mszach świętych do indywidualnej  modlitwy przed Obrazem Jezusa Miłosiernego, znajdującego się w naszym kościele.

Dzisiaj w naszej parafii przyjmiemy Ikonę św. Rodziny. Nabożeństwo oczekiwania, rozpocznie się o godz. 15.00,  potem wyjdziemy przed kościół, aby przywitać Ikonę, następnie o godz. 15.30 będzie uroczysta Msza święta, której będzie przewodniczył Ks. Dyr. Wydziału Rodzin, ks. dr Paweł Gałuszka. Po Mszy świętej błogosławieństwo małżeństw i rodzin z dziećmi, a następnie czuwanie modlitewne. O godz. 17.30 będzie różaniec w intencji rodzin, o godz. 19.00 – Koronka do Bożego Miłosierdzia. Czas czuwania  zakończy dzisiaj Apel Jasnogórski o godz. 21.00.

Jutro, w poniedziałek 25 kwietnia czuwanie modlitewne przy Ikonie od godz.7.00 do 15.00.  O godz. 7.00 Msza święta, o 9.00 Msza św. dla Parafii Rzeszotary, a o godz. 11.00 dla parafii z Gaja – potem czuwanie indywidualne. Natomiast my zgromadzimy się na Koronce do Bożego Miłosierdzia o godz. 15.00 i po krótkim nabożeństwie przekażemy Ikonę do Sieprawia. Zapraszamy wszystkich do tej szczególnej modlitwy o dobre, święte rodziny.

W liturgii Kościoła przypada – w poniedziałek św. Marka, ewangelisty, we wtorek uroczystość  św. Wojciecha, biskupa i męczennika, przeniesiona z 23 kwietnia, w piątek św. Katarzyny ze Sieny.

W piątek 29 kwietnia  rozpocznie się nowenna do św. Stanisława Biskupa i Męczennika. Do 8 maja będziemy na Mszach świętych modlić się przez wstawiennictwo św. Stanisława w intencji naszej Ojczyzny i naszej parafii.

Nasz odpust parafialny będzie w niedzielę 8 maja, a Msze święte będą wtedy o 8.00 o 10.30,  o 12.00 – suma odpustowa z procesją i oraz o 15.30.

W sobotę wieczorem o g. 17.30, rozpoczniemy nabożeństwa majowe, ku czci Matki Najświętszej. Nabożeństwa majowe w tygodniu, będą o godz. 17.30, a w niedzielę nabożeństwa majowe będą o godz. 15.00. W sobotę na rozpoczęcie  nabożeństw majowych będzie procesja wokół  kościoła; zapraszamy dzieci do sypania kwiatków, przystrojenie i zabranie feretronów na procesję.

Sprzątanie kościoła na ten tydzień powierzamy parafianom z ul. Bielowicza nr-y:  8, 10, 11, 12, 13.

Na nowy tydzień, niech nam wszystkim Bóg błogosławi. Szczęść Boże!

Ks. Proboszcz