Dzisiaj nasza parafia przeżywa swoje patronalne święto – odpust ku czci Św. Stanisława Biskupa i Męczennika. Msze święte o 8.00, 10.30, 12.00 i 15.30 Aby uzyskać odpust – czyli darowanie kar za grzechy już odpuszczone, należy dzisiaj w naszym kościele, przyjąć Komunię Święta oraz pomodlić się w intencjach Ojca Świętego.
Serdecznie dziękujemy za dzisiejszą posługę słowa i przewodniczenie naszym uroczystościom odpustowym, Ks. Kan. Wiesławowi Grzechyni, Dyrektorowi Domu Księży Emerytów w Makowie Podhalańskim.
Podziękowania składamy także wszystkim za przygotowanie dzisiejszej uroczystości odpustowej – Siostrom Służebniczkom – Siostrze Teresie za wystrój kościoła, Panom kościelnym, Pani Organistce, Paniom sprzątającym kościół, ogrodnikowi Panu Ireneuszowi, służbie liturgicznej, oraz zaangażowanym w procesję.
Wczoraj była I Komunia święta dla 41 dzieci; dziękujemy S. Zycie, katechetce, za przygotowanie dzieci do tego ważnego wydarzenia, rodzicom, którzy włączyli się w przygotowanie tej uroczystości.
W piątek 13 maja, przypada wspomnienie objawień Matki Bożej w Fatimie. Zapraszamy wszystkich na pierwsze nabożeństwo fatimskie, w piątek, o godz. 17.30 – najpierw będzie różaniec i procesja ze śpiewem litanii do Matki Bożej, potem Msza święta. Figurę Matki Bożej poniosą w procesji przedstawicielki Róż Różańcowych.
Nabożeństwa majowe w tygodniu o g. 17.30, a w niedzielę o g. 15.00.
W liturgii Kościoła w sobotę przypada św. Macieja apostoła,
Troskę o czystość kościoła powierzamy w tym tygodniu parafianom z ul. Bielowicza
n-y: 29, 30, 30a, 32, 34.
Rada Parafialna zbiera dzisiaj ofiary na inwestycje parafialne.
Proszono o ogłoszenie, że trwa rekrutacja do Szkoły Muzycznej I stopnia w Świątnikach Górnych; dzieci i młodzież w wieku od 6 do 16 lat. Szczegółowe informacje w szkole i na plakatach.

Wszystkim życzymy dobrego tygodnia. Szczęść Boże!