Dzisiejsza Uroczystość Zesłania Ducha Świętego kończy liturgiczny okres wielkanocny.
Jutro drugi dzień Zielonych Świąt, Święto Maryi, Matki Kościoła – Msze św. rano o 7.00 i wieczorem o 18.00.
Ku czci Najśw. Serca Pana Jezusa przed Mszą świętą wieczorną, o g. 17.45; jest śpiewana litania do Najśw. Serca Pana Jezusa, a w niedziele o godz. 15.00 nabożeństwo.
Adoracja Najśw. Sakramentu w środy i w soboty od 17.30 do 18.00.
W środę 8 czerwca, przypada Uroczystość św. Jadwigi Królowej, drugiej patronki naszego kościoła, a od 2014 roku także patronki miasta Świątniki Górne. Msze święte będą w środę o g.7.00 i 18.00. Msza święta o godz. 18.00 będzie jako Msza św. odpustowa, za parafian i za miasto Świątniki Górne z okazji 25-lecia nadania praw miejskich. Przewodniczył jej będzie i kazanie wygłosi Ks. Jarosław Nowak, były wikariusz naszej parafii, a obecnie proboszcz w parafii Matki Bożej Fatimskiej w Krakowie. Zapraszamy w środę parafian i władze naszego miasta na Mszę św. o godz. 18.00.
Ponadto w liturgii Kościoła przypada w czwartek święto Jezusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana, w sobotę św. Barnaby apostoła, a w przyszłą niedzielę Uroczystość Trójcy Przenajświętszej.
Różaniec za zmarłych poleconych w wypominkach w piątek o godz. 17.30, potem Msza św. za zmarłych.
Chór miejski „Eligiusz” zaprasza wszystkich na koncert z okazji 40-lecia chóru; w przyszłą niedzielę 12 czerwca o g. 16.30 do sali w strażnicy.
Natomiast władze miasta zapraszają na spotkanie z okazji 25-lecia nadania praw miejskich Świątnikom Górnym, w sobotę 11 czerwca o 18.00 do sali sportowej przy Szkole Podstawowej.
Po dwóch latach przerwy wracamy z procesją Bożego Ciała na ulice naszego miasta. W Boże Ciało 16 czerwca, Msza święta z procesją będzie o godz. 10.00. Przejdziemy procesją z kościoła główną bramą, ul. Bruchnalskiego do Ronda i z powrotem do kościoła ul. Bruchnalskiego. O przygotowanie ołtarzy prosimy parafian z następujących ulic:
OŁTARZ I – przy bramie cmentarza – ul. Sportowa, Graniczna i Stawowa.
OŁTARZ II – przy rondzie – ul. Różana, Modrzewiowa, Spokojna, Bruchnalskiego od Ronda do Konar.
OŁTARZ III – przy figurze Matki Bożej – ul. Bruchnalskiego od Remizy do Ronda, Węgielnik, Tatrzańska, Krakowska.
OŁTARZ IV – przy kościele – ul. Ks. Koniecznego, Ks. Zakulskiego, Kręta, Karpacka, Braci Leńczowskich. Do poszczególnych ołtarzy są banery z hasłami.
Sprzątanie kościoła powierzamy na ten tydzień parafianom z ul. Bielowicza nr-y: 51, 53, 54, 54c, 55.
W przyszłą niedzielę Rada Parafialna będzie zbierała ofiary na inwestycje parafialne. Schody są ukończone, jeszcze progi wejściowe i bazy kolumn trzeba wykonać. Koszt całości: prace betonowe, obłożenie granitem, barierki, nadzory – wyniósł ponad 255.000 zł. Mamy jeszcze do zapłacenia 15.500 zł. Wszystkim za ofiary na ten cel składane i wpłacane na konto składamy serdeczne „Bóg zapłać”.
Wszystkim życzymy dobrego tygodnia i Bożego błogosławieństwa. Szczęść Boże!

BOŻE CIAŁO – 16 CZERWCA 2022 – CZWARTEK

Informujemy  że w Boże Ciało 16 czerwca, Msza święta z procesją będzie o godz. 10.00. Pozostałe Msze święte w tym dniu o 8.00 i 15.30.

Procesją przejdziemy z kościoła główną bramą, ul. Bruchnalskiego do Ronda i z powrotem do kościoła ul. Bruchnalskiego.

O przygotowanie ołtarzy prosimy parafian  z następujących ulic:

OŁTARZ I –  przy bramie cmentarza –  ul. Sportowa, Graniczna i Stawowa.

OŁTARZ II przy rondzie – ul. Różana, Modrzewiowa, Spokojna, Bruchnalskiego od Ronda do Konar

OŁTARZ IIIprzy figurze Matki Bożej – ul. Bruchnalskiego od Remizy do Ronda, Węgielnik, Tatrzańska, Krakowska.

OŁTARZ IVprzy kościele – ul. Ks. Koniecznego, Ks. Zakulskiego, Kręta, Karpacka, Braci Leńczowskich.

PODZIĘKOWANIE Z UKRAINY

List z podziękowaniami od Siostry Filomeny, prowadzącej przedszkole św. Jozafaty Gordaszewskiej przy klasztorze Sióstr Służebnic w Czerwonohradzie.

Drodzy dobroczyńcy z Polski!

Bardzo dziękujemy za pomoc, wasze darowizny!

Pomogliście 5 rodzinom zapłacić za przedszkole, którzy przyprowadzają 2 dzieci do przedszkola.

Niech Pan podziękuje wszystkim stokrotnie! A Najświętsza Maryja Panna ochrania Was!

Obiecujemy modlić się za Was wszystkich.

Ściskamy mocno!

Od serca również dziękuję serdecznie za modlitwę oraz pomóc!!

adw., dr Iryna Vasylyk