Z racji I niedzieli miesiąca po Mszy świętej adoracja Najśw. Sakramentu.  Rozpoczął się nowy rok szkolny – uczniów i nauczycieli, katechetów pracowników szkół polecamy Bożej Opatrzności i opiece Maryi. Lekcje religii w szkole podstawowej poprowadzą Siostra Małgorzata Maniak i Pani Agnieszka Sikora, natomiast w Zespole Szkół religii uczyć będzie Pani Maria Pawlikowska i Pan Damian Ślusarczyk. Moje starania o Księdza katechetę, wikariusza nie przyniosły jak na razie żadnych skutków. Kuria tłumaczy wszystko brakiem księży. Na razie w niedzielę pomagają nam księża przełożeni z Krakowskiego Wyższego Seminarium Duchownego.
W liturgii Kościoła przypada w czwartek Święto Narodzenia Najśw. Maryi Panny, a w piątek bł. Anieli Salawy, dziewicy. Uroczysta suma odpustowa w Sieprawiu będzie w sobotę, /nie w piątek/ o godz. 18.00, której będzie przewodniczył Arcybiskup Marek Jędraszewski.
Różaniec za zmarłych polecanych w wypominkach – w piątek o godz. 17.30.
Zachęcamy do trwającej w naszym kościele adoracji Najśw. Sakramentu; w środy i soboty od g. 17.30 do 18.00.
Dziękujemy za troskę o czystość świątyni w tym tygodniu, teraz prosimy parafian z ul. Stromej n-y 1, 2, 3, 5a, 9.
W przyszłą niedzielę 11 września, wznawiamy zbiórki ofiar na inwestycje, w drugą niedzielę miesiąca przez Radę Parafialną. Chcemy dokończyć czyszczenia polichromii w kościele i wyremontować organy.
W przyszłą niedzielę 11 września odbędzie się 30 Pielgrzymka Rodzin do Kalwarii Zebrzydowskiej. Pielgrzymka rozpocznie się nabożeństwem Drogi Krzyżowej o godz. 9.00 przy stacji „u Piłata”. Następnie o godz. 11.30 przy ołtarzu polowym Msza św. w intencji rodzin i małżeństw naszej archidiecezji, której będzie przewodniczył abp Marek Jędraszewski, Metropolita Krakowski. Dojazd do Kalwarii indywidualny.
Na czas naszej parafialnej pielgrzymki śladami św. Pawła, od 7 do 14 września będzie mnie zastępował O. Piotr Koźlak redemptorysta z Krakowa.
Wrząsowicka Grupa Teatralna zaprasza dzisiaj na spektakl „Kamień na Kamieniu” – Strażnica Kultury godz. 17.00.
Ostatnio zmarł z naszej parafii +Daniel Synowiec lat 42. Wieczne odpoczywanie racz mu dać Panie…

Na nowy tydzień niech Pan Bóg wszystkim błogosławi. Szczęść Boże!
Ks. Proboszcz