W związku z obchodzonym dzisiaj 22 Dniem Papieskim, jak co roku młodzież zbiera przed kościołem ofiary na stypendia dla biedniejszej młodzieży – na tzw. „żywy pomnik” dla św. Jana Pawła II.
Zapraszamy na nabożeństwo różańcowe dzisiaj o 15.00, a w tygodniu o 17.30. W sobotę na różańcu modlić się będziemy za parafian z ulic: Ks. S. Koniecznego, Ks. Zakulskiego, Krakowska, Węgielnik, Bruchnalskiego, Różana, Modrzewiowa i Spokojna.
W liturgii Kościoła przypada: w poniedziałek św. Ignacego Antiocheńskiego, biskupa, męczennika, we wtorek św. Łukasza ewangelisty, w środę bł. Ks. Jerzego Popiełuszki, kapłana, męczennika, w czwartek św. Jana z Kęt, kapłana, w sobotę św. Jana Pawła II, papieża- uroczystości odpustowe w Sanktuarium św. Jana Pawła w Łagiewnikach.
Dziękujemy za ofiary na sprzątanie kościoła, a na najbliższy tydzień czystość kościoła powierzamy parafianom z ul. Sportowej n-y: 3, 4, 5, 6, 7.
W ubiegłą niedzielę odbyło się liczenie wiernych w kościele. W naszym kościele było na Mszach Świętych 1.020 osób, a parafian jest ok. 2.350, czyli było ok 43%. To jest więcej niż w ub. roku o 50 osób, a mniej o ponad 140 osób niż przed pandemią.
Oczywiście są w naszym kościele osoby z innych parafii, ale nasi parafianie też uczęszczają do innych kościołów.
Na wypominki za zmarłych przyjmujemy w kancelarii parafialnej lub w zakrystii.
Podziękowania składamy za ofiary złożone na inwestycje parafialne – w ubiegłą niedzielę Rada Parafialna zebrała 10.960 zł, a na konto wpłacono w październiku 3.000 zł.
Ze względu na brak kapłanów, pomagają nam nadal w niedziele Księża Przełożeni z naszego Krakowskiego Seminarium Duchownego.
Ostatnio zmarł z naszej parafii +Błażej Synowiec lat 91. Wieczne odpoczywanie racz mu dać Panie…

Wszystkim życzymy dobrego tygodnia i Bożej opieki. Szczęść Boże!