„Będziecie moimi świadkami” – to hasło dzisiejszej Niedzieli Misyjnej i rozpoczętego Tygodnia Misyjnego. Tydzień Misyjny to czas modlitwy i odnowy ducha misyjnego w parafiach i w rodzinach.
Zapraszamy na nabożeństwa różańcowe – dzisiaj o 15.00, a w tygodniu o 17.30. W sobotę na różańcu modlić się będziemy za parafian z ulic: Polna, Południowa, Graniczna, Stawowa, Braci Leńczowskich, Kręta, Sportowa, Karpacka
W liturgii Kościoła w piątek przypada św. Apostołów Szymona i Judy Tadeusza.
Spotkanie dla klas VIII przed bierzmowaniem w czwartek o g. 16.30.
W przyszłą niedzielę Stowarzyszenie Przyjaciół Świątnik Górnych zaprasza na Mszę św. o godz. 12.00 za zmarłego doktora Franciszka Bielowicza w 33 r. śmierci, a po Mszy św. o godz. 13.00 na cmentarzu będzie odsłonięcie i poświęcenie pomnika-krzyża ufundowanego ku pamięci doktora Fr. Bielowicza.
1 listopada, w Uroczystość Wszystkich Świętych, Msze Święte w kościele będą o godz. 8.00 i 10.30, 12.00, Nieszpory o godz. 14.00, a potem procesja na cmentarz – tam o 14.30 – modlitwa za zmarłych z wypominkami i o godz. 15.00 Msza święta polowa na cmentarzu przy krzyżu. Mszy świętej o 15.30 w kościele już nie będzie.
2 listopada, w Dzień Zaduszny, Msze Święte będą o godz. 7.00, 9.00 oraz o godz.18.00 – ta Msza święta będzie za zmarłych w tym roku parafian. Różaniec na cmentarzu będzie w Dzień Zaduszny 2 listopada o g. 20.00.
Na stronie internetowej naszej parafii / www.parafia-swiatniki.pl / pojawiła się zakładka e-cmentarz, gdzie można znaleźć wszystkie groby, mapkę; wyświetla się także w danym dniu czyja jest rocznica śmierci.. W najbliższym czasie będzie też oznaczenie, które groby należy opłacić, bo skończył się czas dzierżawy. Mogą być jeszcze jakieś pomyłki, te można zgłaszać i poprawiamy je na bieżąco.
Pamiętamy w tych dniach o naszych zmarłych nie tylko przez dbanie o ich groby, ale możemy im ofiarować modlitwę. Każdy, kto nawiedzi kościół lub cmentarz w dniach 1 i 2 listopada może uzyskać odpust i ofiarować go za zmarłych. Zaś nawiedzając cmentarz w dniach od 1 do 8 listopada możemy uzyskać odpust i ofiarować go za dusze w czyśćcu cierpiące. Warunkiem uzyskania odpustu 1 i 2 listopada jest przyjęcie Komunii i modlitwa w intencjach Ojca Świętego, a w pozostałe dni modlitwa na cmentarzu za zmarłych. Ze spowiedzi można skorzystać w tym tygodniu przed Mszą świętą, a także przed różańcem od 17.00.
Od 1 do 8 listopada, przed każdą Mszą świętą będą wypominki jednorazowe za zmarłych poleconych naszej modlitwie, a nowe wypominki roczne będą od niedzieli 6 listopada. Na wypominki przyjmujemy w zakrystii.
Stowarzyszenie Przyjaciół Świątnik Górnych organizuje tradycyjną kwestę do puszek, na naszym cmentarzu; w dniu 1 listopada.
Dziękujemy za dbanie o czystość naszej świątyni w tym tygodniu, a teraz prosimy kolejnych parafian z ulicy Sportowej n-y: 8, 10, 11, 14, 15.

Życzymy wszystkim dobrego tygodnia i Bożej opieki. Szczęść Boże!