Dzisiejsza niedziela z ustanowienia papieża Franciszka obchodzona jest w całym Kościele jako VI Światowy Dzień Ubogich, pod hasłem „Chrystus dla was stał się ubogim” , a także jako Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym.
W liturgii Kościoła w środę przypada Matki Bożej Ostrobramskiej – Miłosierdzia i św. Gertrudy, zakonnicy, w czwartek św. Elżbiety Węgierskiej, w piątek bł. Karoliny Kózkówny, a w przyszłą niedzielę – Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata.
Adoracja Najśw. Sakramentu – w środy i w soboty od g. 17.30 do 18.00.
Koronka do Bożego Miłosierdzia w piątek po Mszy wieczornej.
Sprzątanie w kościele, w tym tygodniu, powierzamy rodzinom z ul. Sportowej
n-y: 32, 34, 35, 36, 39. Za pomoc, złożone ofiary na sprzątanie, serdecznie dziękujemy.
Dzisiaj Rada Parafialna zbiera ofiary na inwestycje parafialne.
W tym tygodniu kancelaria parafialna nie będzie czynna w środę. Od wtorku do soboty będzie Ks. Proboszcza zastępował O. Mirosław, Redemptorysta z Krakowa.
Chór Eligiusz zaprasza – jak co roku – na Patriotyczną Lekcję Śpiewania, która odbędzie się dzisiaj 13 listopada o godzinie 16.30 w sali Centrum Kultury w Świątnikach Górnych.

Życzymy wszystkim dobrego tygodnia i Bożej opieki. Szczęść Boże!