Pod opieką Matki Bożej rozpoczynamy Nowy 2023 Rok. Po Mszach świętych dzisiaj adoracja Najśw. Sakramentu z racji pierwszej niedzieli miesiąca. Nieszpory o g. 15.00.
Wczoraj zmarł emerytowany papież Benedykt XVI, miał 95 lat – na wszystkich Mszach świętych i nabożeństwach polecamy Jego duszę Miłosiernemu Bogu.
Od jutra na cały styczeń wprowadzamy zmianę w odprawianiu Mszy świętych w tygodniu. Codziennie będzie Msza św. o godz. 7.00, a wieczorem o g. 18.00 tylko w środę, piątek i sobotę. Nie będzie wieczornej Mszy w tygodniu w poniedziałek, wtorek i czwartek.
Uroczystość Trzech Króli – Objawienia Pańskiego – przypada w piątek 6 stycznia. Z racji uroczystości w piątek 6 stycznia nie obowiązuje post od pokarmów mięsnych. Msze Święte w piątek będą tak jak w niedzielę, czyli o godz. 8.00, 10.30 12.00 i 15.30. W piątek Nieszporów nie będzie. Na każdej Mszy Świętej będzie poświęcenie kredy i kadzidła. Przygotowane kadzidło i kredę będą rozprowadzać dzieci z grupy misyjnej przed Mszami w piątek 6 stycznia. Grupa misyjna dzieci dziękuje za przyjęcie kolędników w domach i za ofiary na misje.
6 stycznia to również pierwszy piątek miesiąca – ze spowiedzi można skorzystać przed Mszą św.
Chorych z Komunią Św. odwiedzimy dopiero w pierwszy piątek lutego.
Modlitwa za matki oczekujące dziecka – w sobotę po Mszy św. o godz. 7.00.
W piątek 6 stycznia organizujemy Orszak Trzech Króli. Trzy grupy kolędnicze wraz z Królami przyjdą na plac przed nasz kościół ok. g. 12.45. Tutaj będzie scena i kapela która będzie z nami kolędowała. Królowie złożą dary i pokłon Jezusowi. Jeden Orszak z Królem przyjdzie z Rzeszotar, drugi z Królem przyjdzie z Konar – Zielonej, a trzeci z naszej parafii z ulicy św. Stanisława od figury św. Stanisława. Tam prosimy parafian by się zebrali na g. 12.30 i przyszli tutaj z orszakiem do kościoła. Zapraszamy całe rodziny wraz z dziećmi; korony, baloniki, chorągiewki będą rozdawane na rozpoczęcie orszaku. Nasz orszak ma kolor czerwony – europejski. Nasz król pojedzie na koniu, zaś uczestnicy marszu będą mu towarzyszyć ze śpiewem kolęd na drodze do kościoła, do żłóbka.
Plan kolędy – wizyty duszpasterskiej na najbliższy tydzień:
Ul.Metalowców i ul.Ogrodowa – poniedziałek od g. 10.00 – Ks. M. Kania
Ul. Bruchnalskiego od Nr 82 od Konar -do Ronda – poniedziałek od g. 10.00 Ks. Proboszcz

Ul. Ekologiczna, Ul. Na Wzgórzu, Ul. Słoneczna – wtorek od g. 10..00 Ks. Proboszcz

Ul. Graniczna n-y od 27 do końca i ul. Pod Lasem – wtorek od g. 10.00 Ks. Michał Kania
Ul. Świątników Wawelskich – środa od godz. 1000 Ks. Proboszcz
Ul. Krakowska i Ul. Modrzewiowa – środa od godz.1000 Ks. Michał Kania
Ul. Targowa i Ul. Stroma – czwartek od g. 10.00 Ks. Proboszcz
Ul. Św. Stanisława numery nieparzyste od 1 do 57 i Ul. J. Kotarby – Sobota od g. 10.00 Ks. Proboszcz
Ul. Św. Stanisława numery parzyste od 4 do 34 – sobota od g. 1000 Ks. Michał Kania
Na czas kolędy wszystkie sprawy kancelaryjne można załatwiać w poniedziałek lub w sobotę albo po Mszy porannej.
Dziękujemy za pomoc w sprzątaniu kościoła w tym tygodniu, a na przyszły prosimy kolejnych parafian z ul. Bruchnalskiego 45, 46, 48, 50, 52.
W tym tygodniu odbył się pogrzeb +Stanisława Szczurka lat 51. Zmarłego papieża Benedykta XVI również polećmy Miłosiernemu Bogu. Wieczne odpoczywanie racz im dać Panie..
Drodzy Parafianie i Goście przyjmijcie na Nowy 2023 Rok serdeczne życzenia: obfitości Bożych darów na każdy dzień, zdrowia, pokoju, realizacji planów i opieki Matki Bożej. Życzymy wszystkim Szczęśliwego Nowego Roku!
Szczęść Boże!

POSŁUGA SAKRAMENTALNA W ROKU 2022
Na koniec 2022 roku nasza parafia liczy około 2.400 osób – przyznających się do kościoła katolickiego. /dane szacunkowe/ Na Mszach świętych w niedzielę jest ok 1.050 osób czyli ok. 40 procent / dużo więcej w święta i uroczystości/. Rozdaliśmy w tym roku ok 45.000 Komunii św. /w ub. roku podobnie było/
W roku 2022:
 Chrzest Święty przyjęło 22 dzieci – w tym 13 chłopców i 9 dziewczynek / w ub. roku były 24 chrzty/
 Zmarło 28 osób: 8 kobiet i 20 mężczyzn / w ub. roku zmarło 37 osób /
 Sakrament małżeństwa zawarło z naszej parafii 16 osób. /10 kobiet i 6 mężczyzn/ – w naszym kościele było 11 ślubów.
 Sakrament Bierzmowania przyjęły 43 osoby.
 Do Pierwszej Komunii Św. było 40 dzieci z klas III.
 Sakrament Namaszczenia Chorych przyjęło w tym roku 20 osób w naszej parafii. Z Komunią świętą byliśmy kilka razy u 9 osób, a w sumie 127 Komunii świętej rozdaliśmy chorym w domach.

 W tym roku nie było w naszej parafii żadnego aktu apostazji. /czyli formalnego wystąpienia z Kościoła/

 

Msza św. w intencji zmarłego papieża emeryta Benedykta XVI

Dziś, kiedy świętej pamięci Benedykt XVI przekroczył już próg wieczności i została zamknięta księga jego życia, wyrażamy wdzięczność Bogu za dar tego wielkiego człowieka Kościoła, za jego pasterską i pokorną służbę, za bogactwo nauczania oraz świadectwo świętości, jakie nam zostawił. Szczególnie osobiście dziękuję mu za miłość do naszej Ojczyzny, Polski, wyrażaną wielokrotnie w czasie jego posługiwania na Stolicy Piotrowej, a także za jego odwiedziny wkrótce po wyborze Ojczyzny umiłowanego przez niego swego Poprzednika, Jana Pawła II. Wszyscy zapamiętaliśmy jego słowa „Kraków Jana Pawła II jest moim Krakowem”.

Powierzamy jego świetlaną duszę miłosiernemu Panu, aby przyjął tego wiernego Sługę do swego królestwa życia, miłości i pokoju.

                                                                                Stanisław kard. Dziwisz

 

UWAGA!
ZMIANA ODPRAWIANIA
MSZY ŚWIĘTYCH W TYGODNIU
W STYCZNIU 2023

PONIEDZIAŁEK GODZ. 7.00
WTOREK GODZ. 7.00
ŚRODA GODZ. 7.00 i 18.00
CZWARTEK GODZ. 7.00
PIĄTEK GODZ. 7.00 i 18.00
SOBOTA GODZ. 7.00 i 18.00

SPOWIEDŹ PRZED KAŻDĄ MSZĄ ŚW.
ADORACJA ŚRODA I SOBOTA 17.30-18.00