Przed nami trzeci tydzień Adwentu – przygotowania do Świąt Bożego Narodzenia. Papież Franciszek prosi: „Nie przeżywajmy udawanego Bożego Narodzenia, tego handlowego… Pozwólmy się ogarnąć przez bliskość Boga, atmosferę Bożego Narodzenia, sztukę, muzykę i tradycje, które zapadają w serce”.
Na Roraty zapraszamy w tygodniu o godz. 7.00.
Nieszpory dzisiaj o godz. 15.00.
We wtorek w liturgii przypada wspomnienie św. Łucji, dziewicy i męczennicy, w środę św. Jana od Krzyża, kapłana, doktora Kościoła. W piątek rozpocznie się Nowenna do Dzieciątka Jezus.
Adoracja Najśw. Sakramentu w środy i w soboty od 17.30 do 18.00.
W piątek Koronka do Bożego Miłosierdzia po Mszy wieczornej.
Młodzież z klas VIII, przygotowującą się do bierzmowania zapraszam na spotkanie w czwartek o godz. 16.30 do kościoła.
Przedświąteczne odwiedziny chorych ze spowiedzią i Komunią świętą – będą jutro w poniedziałek, od godz. 10.00. Proszę dzisiaj zgłosić chorych.
Spowiedź adwentowa w naszym kościele będzie 20 grudnia, we wtorek w przyszłym tygodniu.
Jeśli ktoś chce podzielić się z potrzebującymi darami żywnościowymi przed Świętami, to w tym tygodniu można ofiarować jakieś dary, zostawić je w krużganku kościoła.
Pobłogosławione opłatki wigilijne można nabywać u Pani Organistki po Mszach Świętych. Są jeszcze świece – wigilijne dzieło pomocy dzieciom. W przyszłą niedzielę można będzie zabrać sobie też sianko na stół wigilijny.
Na stoliku z prasą katolicką jest kolejny 19 numer naszej gazetki parafialnej „Świątnik”, którą udało się wydać po prawie trzech latach przerwy. Koszt wydania gazetki to 10 zł.
Są do zabrania kalendarze katolickie nasze parafialne – przyniósł je św. Mikołaj dla wszystkich.
Natomiast strażacy informują że swoje kalendarze będą roznosić w sobotę 17 grudnia.
Sprzątanie w kościele powierzamy na najbliższy tydzień parafianom z ul. Bruchnalskiego n-y: 19, 20, 21, 22, 24.
Pani Burmistrz Małgorzata Duży, zaprasza mieszkańców miasta i gminy na kiermasz Bożonarodzeniowy, który będzie od 16 do 18 grudnia przy urzędzie gminy. Wystawcy zaprezentują produkty świąteczne: choinki, stroiki, bombki oraz wyroby garmażeryjne, wiejskie specjały; będą też występy dla dzieci. Program na afiszach.
Natomiast wraz z parafialnym zespołem Caritas zapraszamy na spotkanie wigilijne dla osób samotnych w sobotę 17 grudnia o godz. 12.00, do restauracji „7” naprzeciwko kościoła. Można poinformować osoby samotne i zgłosić je do czwartku w parafii.

Wszystkim życzymy zdrowia, dobrego tygodnia i Bożego błogosławieństwa.
Szczęść Boże!